Azərbaycan Universitetinin elmi kitabxanasına yeni nəşr daxil olub
“For Azerbaijan” Xeyriyyə Təşkilatı tərəfindən nəşr olunmuş və Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutu tərəfindən psixologiya fənninin tədris edildiyi ali məktəblər üçün metodik vəsait kimi tövsiyə edilmiş “Post Travmatik Stress Pozuntusu Hallarında Yazılı Ekspozisiya” kitabı Azərbaycan Universitetinin elmi kitabxanasına təqdim edilib. Təşkilatın layihələr üzrə koordinatoru Fəridə Alışova, proqramlar üzrə direktoru Elnur Kələntərov, Azərbaycan Universitetinin Humanitar fənlər fakültəsinin dekanı Səfər Məmmədov və Elmi kitabxananın müdiri Nailə Nağıyevanın iştirak etdiyi görüşdə kitab aidiyyatı üzrə təhvil alınıb.
Kitab “Azərbaycanda Psixoloji Reabilitasiya İmkanlarının Artırılması” (APRİA) layihəsi çərçivəsində nəşr edilib. Kitabın müəllifləri Denise M.Sloan və Brian P.Marxdır.
Qeyd edək ki, “For Azerbaijan” Xeyriyyə Təşkilatının 2020-ci ildə təsis olunub. Təşkilatın məqsədi Azərbaycanda həssas ehtiyac qruplarına, xüsusilə də qazilərə və şəhid ailələrinə dayanıqlı dəstəyin göstərilməsinə nail olmaqdır.

The Scientific Library of Azerbaijan University received a new edition
The book “Written Exposition in Post-Traumatic Stress Disorder” published by ”For Azerbaijan” Charitable Organization and recommended by the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan as a methodical aid for universities where psychology is taught, was presented to the Scientific Library of Azerbaijan University. The book was presented in a meeting attended by the project coordinator of the organization Farida Alishova, the program director Elnur Kalantarov, dean of the Faculty of Humanities of Azerbaijan University Safar Mammadov, and the director of the scientific library Naila Naghiyeva.
The book was published within the framework of the “Increasing the Capabilities of Psychological Rehabilitation in Azerbaijan” (APRIA) project. The authors of the book are Denise M.Sloan and Brian P.Marx.
It should be noted that “For Azerbaijan” Charitable Organization was founded in 2020. The organization aims to achieve sustainable support for vulnerable groups in need in Azerbaijan, especially veterans and families of martyrs.