Azərbaycan Universitetinin tələbələri intellektual oyunun qalibi olub
Azərbaycan Universitetinin komandası “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununun qalibi olub. Nərimanov rayonu gənclər və idman sektorunun təşkilatçılığı ilə Prezident İlham Əliyevin doğum günü və 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü münasibətilə keçirilən bilik yarışında 8 ali təhsil müəssisəsindən tələbələr iştirak edib.
İntellektual oyunun nəticəsinə əsasən Azərbaycan Universitetinin Humanitar və sosial elmlər fakültəsinin tələbələri - Hüseynzadə Pəri, Əliyeva Şövkət, Ələsgərova Fatimə, Qədirova Nigar və Süleymanova Elviradan ibarət komandası I yeri tutub. Odlar Yurdu Universitetinin komandası II, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin komandası isə III yerdə qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, oyunun keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsini, dünyagörüşünü genişləndirmək, eləcə də asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir.

Students of Azerbaijan University became winners of intellectual game
Students of Azerbaijan University became the winners of the intellectual game “What? Where? When?”. The knowledge competition, organized by Narimanov district Youth and Sports Department in honor of President Ilham Aliyev’s birthday and “December 31 – Solidarity Day of World Azerbaijanis”, brought together participants from eight higher education institutions.
Based on the results of the intellectual game, the “Azerbaijan” team, comprised of students from the Faculty of Humanities and Social Sciences at Azerbaijan University – Pari Huseynzade, Shovkat Aliyeva, Fatima Alasgarova, Nigar Gadirova, and Elvira Suleymanova – secured the first place, while Odlar Yurdu University and Azerbaijan State University of Economics earned second and third places, respectively.
The game aimed to enhance the intellectual level and worldview of youth while promoting the effective organization of their leisure time.