Bakalavrlar Azərbaycan Universitetinin Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər
Azərbaycan Universitetinin Abituriyent Məsləhət Mərkəzi hər il olduğu kimi bu il də fəaliyyətini davam etdirir. Ali təhsil müəssisələrinin magistratura səviyyəsinə qəbul olmaq istəyən bakalavrlar məsləhət xidməti və texniki dəstək üçün mərkəzə müraciət edə bilərlər. Abituriyent Məsləhət Mərkəzi həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
Mərkəz Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə razılıq əsasında 2018-ci ildə yaradılıb. Mərkəzin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları abituriyentlərə, subbakalavrlara və bakalavrlara tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki problemlərin həlli, “Bakalavrın elektron ərizəsi”nin doldurulma və təsdiq edilmə qaydası və bu kimi məsələlər haqqında texniki dəstək və məsləhət xidməti göstərirlər.
Qeyd edək ki, 2025/2026-cı tədris ili üçün Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin magistratura pilləsində təhsil almaq istəyən bakalavrların ərizə qəbulu başlayıb. Ərizə qəbulu 2025-ci il yanvarın 13-dən 27-dək davam edəcək. Qəbul imtahanının (I cəhd) isə 2025-ci il fevralın 16-da keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Bachelors can Seek Assistance at the Azerbaijan University Consultation Center
The Azerbaijan University Admissions Consultation Center continues its operations this year, as it does annually. Bachelor's degree graduates seeking admission to master's programs at higher education institutions can turn to the center for consultation services and technical support. The Admissions Consultation Center operates five days a week (excluding Saturdays, Sundays, and public holidays) from 10:00 AM to 5:00 PM, offering its services free of charge.
Established in 2018 in coordination with the State Examination Center, the Center provides technical assistance and guidance to applicants, sub-bachelor's, and bachelor's students regarding admission rules, application procedures for higher and specialized secondary education institutions, the process of completing and submitting the “Electronic application form” and solving technical problems that may arise, as well as the process of completing and approving the “Bachelors electronic application form”.
Notably, the application process for the 2025/2026 academic year has begun for bachelor's graduates of higher education institutions in the Republic of Azerbaijan who wish to pursue master's studies. Applications will be accepted from January 13 to January 27, 2025. The first attempt at the entrance exam is scheduled for February 16, 2025.