Beynəlxalq ECDL sertifikatının təlimləri başlayır
Azərbaycan Universiteti ECDL Təlim və Test Mərkəzi tərəfindən beynəlxalq ECDL (European Computer Driving Lisence) sertifikatı üçün təlimlərə start verilir.
Dərslər həftədə 2 dəfə və hər dərs 90 dəqiqə olmaqla təşkil olunacaq və aşağıdakı modullar üzrə aparılacaqdır.
- Kompüterin əsasları
- Onlayn biliklər
- Mətn Prosessoru
- Elektron cədvəllər
- Təqdimat
Dərs müddəti 2 aydır. Dərslər 1 may 2018-ci il tarixində başlayacaqdır. Təlimlər hər kəsə açıqdır və iştirak ödənişlidir.
İmtahanı uğurla keçənlərə müvafiq modullar üzrə beynəlxalq sertifikat veriləcəkdir.
Qeydiyyat üçün aşağıdakı keçidə daxil olun.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfq3bWcOsF5piQ0bQHJT6u7sjVq7BfrfSMSJVnInVhxJ-9h_Q/viewform
Əlavə məlumat üçün İKT fakültəsi ilə əlaqə saxlamağınız xahiş olunur.
Tel.: (+99412) 4314112/13/16/17 (daxili 121, 122)
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universiteti kompüter biliklərini ölçən beynəlxalq sertifikat proqramı ECDL-in (European Computer Driving Licence – Avropa Kompüter Səviyyəsi Ölçmə Sertifikatı ) ölkəmizdəki rəsmi Akkreditasiya Olunmuş Test Mərkəzi (ATM) olaraq təsdiqlənib. Bu status Azərbaycan Universitetinə Litva Respublikasının İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu tərəfindən verilib.
Universitetin nəzdindəki ECDL Mərkəzi həm təlim, həm də test mərkəzi kimi fəaliyyət göstərir. ECDL təlimlərinin imtahanlarından uğurla keçən iştirakçılar kompüter bacarıqlarını beynəlxalq səviyyəli sertifikatla təsdiq edə bilirlər.

International ECDL certificate tranings start
Trainings for the ECDL (European Computer Driving Lisence) certificate have started by the ECDL Training and Test Center of Azerbaijan University.
Classes will be organized twice a week and 90 minutes per lesson and will be conducted on the following modules.
Basics of computer
Online knowledge
Text Processor
Electronic spreadsheets
Presentation
The course will last for 2 months. Lessons will begin on May 1, 2018. Trainings are open to everyone and attendance is not free.
Candidates passing the exam will be given an international certificate on the appropriate modules.
The link below is for registration:
For more information, please contact the ICT Faculty.
Phone: (+99412) 4314112/13/16/17 (extension 121, 122)
It should be noted that Azerbaijan University has been approved as the official accredited testing center of ECDL (European Computer Driving Licence) in our country. This status was granted to Azerbaijan University by the Institute of Information Technology of the Republic of Lithuania.
The ECDL certificate has been widely disseminated and recognized by more than 150 countries worldwide within the standards confirming computer literacy. The University's ECDL Center operates as a training and test center. Those who successfully passed the exams of ECDL trainings are able to prove their computer skills with an internationally recognized certificate.