Beynəlxalq təhsil sərgisinə hazırlıq işləri davam edir
Azərbaycan Universiteti oktyabrın 10-dan 12-dək Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək XIII Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil sərgisi “EduExpo”-nun iştirakçısıdır.  Sərgi Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfindən dəstəklənir.
Beynəlxalq təhsil sərgisində ardıcıl olaraq ikinci ildir ki, iştirak edən universitetdə növbəti sərgi ilə bağlı hazırlıq işləri davam edir.  Universitet 1122 nömrəli stenddə təmsil olunacaq.
Stendin ziyarətçilərinə Azərbaycan Universitetində tədris olunan ixtisaslar, tələbələr üçün yaradılan imkanlar, universitetin beynəlxalq əlaqələri və qoşulduğu tələbə mübadilə proqramları, maddi-texniki bazası, elmi fəaliyyəti və uğurları, akademik heyəti haqqında məlumat ala biləcək, onları maraqlandıran suallarla universitet əməkdaşlarına müraciət edə biləcəklər.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Sərgisi ölkədə təhsil sahəsində ən mühüm tədbirdir, peşəkar ünsiyyət və təhsil layihələrinin həyata keçirilməsi üçün səmərəli platformadır. Sərgi 2018-ci ildə dünyanın 12 ölkəsindən 135 şirkəti qəbul edib, 11 min 808 ziyarətçi ekspozisiya ilə tanış olub.

International Education Exhibition preparations continue
Azerbaijan University is participant of “EDUEXPO” from 10 to 12 October in the XIII International Education Exhibition. The exhibition is supported by the Ministry of Education.
International Education fair for the second year in a row, on the preparatory work for the exhibition of the university. The university will be represented on the stand No.1122.
Visitors to the stand taught specialties at the Azerbaijan University, opportunities for students, the international relations of the university and joining a student exchange programs, the material and technical base, scientific activities and achievements, will be able to get information about academic staff, the university employees will be able to apply their questions.
Note that, Azerbaijan International Education exhibition is the most important event in the country, implementation of professional communication and education projects. The exhibition has received 135 companies from 12 countries in 2018, 11 thousand 808 visitors got familiarized with the exposition.