Azərbaycan Universitetində 13 mart 2020-ci il tarixində keçirilməsi nəzərdə tutulan “Gənc tədqiqatçıların III respublika elmi-praktik konfransı”nın materialları çap olunub. Konfransa tezis təqdim edən müəlliflər sabahdan başlayaraq konfrans materiallarının çap olunduğu toplunu Azərbaycan Universitetinin Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli 71 ünvanında yerləşən tədris binasına müraciət edərək əldə edə bilərlər. Əlavə məlumatı (+99412) 4314112/13/16 (daxili 126) nömrəli telefonla əlaqə saxlayaraq da əldə etmək mümkündür.
Qeyd edək ki, koronavirus (COVİD - 19) infeksiyasının ölkə ərazisində yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması məqsədilə Nazirlər Kabinetinin Azərbaycan Respublikasının ərazisində fəaliyyət göstərən bütün təhsil müəssisələrində tədris və təlim-tərbiyə prosesinin dayandırılması və bununla bağlı bütün tədbirlərin təxirə salınması barədə 2 və 7 mart 2020 tarixli sərəncamlarına uyğun olaraq konfransın açılış mərasimi və bölmə iclasları təxirə salınıb.

Materials of the scientific –practical conference were published
Materials of the III Republican scientific-practical conference of Young Researchers which is scheduled to be held at Azerbaijan University on 13 March,2020 were published. Starting tomorrow authors presenting theses to the conference can get their published conference materials with the applying to the educational building of Azerbaijan University located at 71 Jeyhun Hacibayli,Nasimi district,Baku, Additional information can also be obtained by contacting phone numbers(+99412) 43141121316(internal 126).
It should be noted that in order to prevent the dangers of coronavirus infection in the country,with the orders of March 2 and 7, 2020, by the Cabinet of Ministry the suspension of all measures related to the teaching and learning process in all educational institutions operating in the territory of Azerbaijan republic, the opening ceremony and section meetings were postponed.