Əməkdaşımızın ingilis dilində kitabı nəşr olunub
Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun icraçı direktorunun müavini, Azərbaycan Universitetinin Xarici dillər kafedrasının müəllimi Rəfi Qurbanovun müəllifi olduğu "Non-Muslim minorities in Azerbaijan" adlı kitab nəşr olunub.
Kitabın yazılmasında əsas məqsəd Azərbaycanda müxtəlif mədəniyyətlərə və dinlərə göstərilən münasibətlər, onların mədəni irsinin mühafizəsində dövlət və icmanın roluna dair məqamları beynəlxalq auditoriyaya çatdırmaq, eləcə də ölkəmizin reallıqlarını təbliğ etməkdir. Həmçinin kitaba daxil  edilən dini icmaları birləşdirən ümumi tarixi məqamlar, onların ölkə mədəniyyətinə verdiyi töhfələri ngilisdilli oxucuların diqqətinə çatdırılıb.
Kitab Azərbaycan Universitetinin Xarici dillər kafedrasinin müdiri filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Samirə Məmmədova tərəfindən redaktə edilib.

Our employee`s book has been published in English
Deputy Executive Director of the Foundation on the Propagation of Moral Values, Lecturer at the Foreign Languages Department of Azerbaijan University Rafi Gurbanov’s book "Non-Muslim minorities in Azerbaijan" has been published.
The primary purpose of the book is to convey to the international audience the attitude towards different cultures and religions in Azerbaijan, the role of the state and society in protection their cultural heritage, as well as popularizing the realities of our country. Also, common historical moments, unifying religious communities included in the book, their contribution to the culture of the country were presented to the attention of English-speaking readers.
The book was edited by Samira Mammadova, PhD in Philology, Associate Professor, Head of Foreign Languages  Department of Azerbaijan University.