Azərbaycan Universitetində “Konstitusiya və Suverenlik İli“nə həsr olunmuş esse müsabiqəsi keçirilib
Azərbaycan Universitetində  “Konstitusiya və Suverenlik İli“nə həsr olunmuş esse müsabiqəsi keçirilib
Baxış sayı: 821
Azərbaycan Universitetində Xarici dillər kafedrası tərəfindən “Konstitusiya və Suverenlik İli"nə həsr olunmuş esse müsabiqəsi keçirilib. Müsabiqənin məqsədi tələbələrin konstitusiya dəyərlərinin və suverenlik anlayışının mahiyyətini ingilis dilində ifadə etmə bacarıqlarını inkişaf etdirmək olub.
Bir mərhələdən ibarət olan müsabiqədə müxtəlif ixtisas və kurslarda təhsil alan 16 tələbə iştirak edib. Tələbələrin 220-250 sözdən ibarət esse işləri kafedranın müəllimləri tərəfindən qiymətləndirilib.
Esse müsabiqəsinin nəticələrinə əsasən, I yerə Şirin Abdullayeva (İqtisadiyyat, tədris ingilis dili), II yerə Gülnarə Süleymanova (Marketinq, tədris ingilis dili), III yerə isə Vüsalə Məmmədbəyova (Biznesin idarə edilməsi, tədris ingilis dili) layiq görülüb. Müsabiqədə iştirak edən bütün tələbələr fəallıqlarına görə sertifikatla təltif olunublar. Qaliblərə müvafiq olaraq diplom, iştirakçıların hər birinə isə sertifikat təqdim olunub.
Qeyd edək ki, esse müsabiqəsi Azərbaycan Universitetinin “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində həyata keçirilən Tədbirlər Planına uyğun olaraq təşkil olunub.

An essay competition dedicated to the year of “Constitution and Sovereignty” was held at Azerbaijan University
Baxış sayı: 464
The Department of Foreign Languages at Azerbaijan University held an essay competition dedicated to the year of “Constitution and Sovereignty”. The aim of the competition was to develop students' skills in expressing the essence of constitutional values and the concept of sovereignty in English.
16 students studying in various specialties and courses participated in the one-stage competition. The students essays consisting of 220-250 words were evaluated by the lecturers of the Department.
According to the results of the essay competition, 1st place went to Shirin Abdullayeva (Economics, English-medium education), 2nd place to Gulnara Suleymanova (Marketing, English-medium education), and 3rd place to Vusala Mammadbayova (Business Administration, English-medium education).
All students who participated in the competition were awarded certificates for their activity, and the winners were awarded diplomas.
It should be noted that the essay competition was organized in accordance with the Action Plan of Azerbaijan University implemented within the framework of the “Year of Constitution and Sovereignty”.