Mədəni-asudə vaxtın səmərəli təşkilində sosial-psixoloji problemlər
Azərbaycan Universitetinin Təlim və Tədris Mərkəzi ilə Sosial işin təşkili kafedrasının birgə təşkilatçılığı ilə Mədəni-asudə vaxtın səmərəli təşkilində sosial-psixoloji problemlər mövzusunda vebinar keçirilib.
Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi Aynur Bünyatova mədəni-asudə vaxtın səmərəli təşkili, ölkəmizdə bu sahədə görülən işlər və sosial-psixoloji problemlər haqqında məlumat verib, təcrübələrini bölüşüb.
Daha sonra Gənclərlə iş ixtisası üzrə magistratura tələbələri Ülviyyə Mehdiyeva “Gənclik və asudə vaxtın təşkili”, Günel Abbaszadə “Gənclərin asudə vaxtının dəyərləndirilməsi yönündə innovativ tədbirlər”, Validə Şərifova “Yeniyetmə və gənclərin istirahətinin təşkilində dövlət tənzimlənməsi və dəstəyi”, Mehriban Vəliyeva “Azərbaycanda inklüziv cəmiyyətdə asudə vaxtın təşkili”, Könül Qasımlı “Gənc tələbələrin mədəni-asudə vaxtı dəyərləri”, Fərəh Məcidzadə “Azərbaycanda dövlət gənclər siyasəti, gənclərə sosial psixoloji dəstək” mövzusunda təqdimat ediblər.

Socio-psychological problems in the effective organization of cultural and leisure time
A webinar on "Social and psychological problems in the effective organization of cultural and leisure time" was organized by the Teaching and Learning Center of the University of Azerbaijan and the Organization of Social Work Department.
Lecturer of the organization of social work department Aynur Bunyatova informed about the effective organization of cultural and leisure time, the work done in this field in our country and socio-psychological problems, and shared her experience.
Then master's degree students Ulviya Mehdiyeva "Organization of youth and leisure", Gunel Abbaszadeh " Innovative measures to assess the leisure time of young people", Valida Sharifova "State regulation and support in the organization of recreation of adolescents and youth", Mehriban Valiyeva "The organization of leisure time in an inclusive society in Azerbaijan”, Konul Gasimli“ Cultural and leisure values of young students ”, Farah Majidzadeh“ State youth policy in Azerbaijan, social psychological support to youth ” in Youth Affairs (Work with the Youth) made a presentation.