Azərbaycan Universitetində tanınmış qələm sahibləri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Universitetində müasir Azərbaycan ədəbiyyatının tanınmış nümayəndələri şair, esseist Şəhriyar Del Gerani, şair, tərcüməçi, esseist Qismət Rüstəmov və yazıçı Fəxri Uğurlu ilə tələbələrin görüşü təşkil olunub. Humanitar və sosial elmlər fakültəsinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə universitetin rəhbərliyi, professor- müəllim heyəti və tələbələr iştirak edib.
Tədbiri fakültənin dekanı, dosent Səfər Məmmədov açaraq görüşün bədii yaradıcılıqla maraqlanan və məşğul olan tələbələr üçün əhəmiyyətini vurğulayıb, qonaqları təqdim edib. Onların müasir Azərbaycan ədəbiyyatının ən yaxşı qələm sahiblərindən olduqlarını diqqətə çatdırıb.
Tədbir Səfər Məmmədovun moderatorluğunda, qarşılıqlı fikir mübadiləsi və müzakirə formatında davam edib. Müasir ədəbiyyatın problemləri və müraciət etdiyi mövzulardan bəhs edilib, qonaqlar ədəbi proses, həmçinin yaradıcıllıqları barədə tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Fakültənin tələbələri Mehri Məmmədli, Günay Şükürova, Cansu Nəzərova, Solmaz İsgəndərli, Tamara Həsənova, Nadir Hüseynov, Təbriz Abbasov və Sevinc Türbəndəyeva söz alaraq Şəhriyar Del Gerani və Qismət Rüstəmovun sevilən şeirlərini təqdim ediblər.

Azerbaijan University recently hosted a literary event that brought students together with prominent figures of contemporary Azerbaijani literature: poet and essayist Shahriyar Del Gerani, poet, translator, and essayist Gismat Rustamov, and writer Fakhri Ughurlu. The event, initiated and organized by the Faculty of Humanities and Social Sciences, was attended by University administrators, faculty members, and students.
The event was opened by the dean of the Faculty, assoc. prof. Safar Mammadov, who emphasized the significance of the meeting for students interested in creative writing and literature. He introduced the guests, noting that they are among the leading figures in modern Azerbaijani literature.
Moderated by Safar Mammadov, the event continued in the format of an open dialogue and exchange of ideas. The discussion centered around key issues and trends in contemporary literature, with the guests responding to students’ questions about the literary process and their personal creative journeys.
Students from the faculty: Mehri Mammadli, Gunay Shukurova, Jansu Nazarova, Solmaz Isgandarli, Tamara Hasanova, Nadir Huseynov, Tabriz Abbasov, and Sevinj Turbandayeva presented and recited some of their favorite poems by Shahriyar Del Gerani and Gismat Rustamov.
The guests also read excerpts from their own works and gifted copies of their books to the event participants.