Professor Zahid Məmmədov tələbələr üçün növbəti dəfə mühazirə oxuyub
Azərbaycan Universitetinin ənənəvi master klass mühazirələrinin növbəti qonağı Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Elmi fəaliyyətin təşkili və idarə edilməsi departamentinin direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Zahid Məmmədov olub. “Ailə büdcəsi” adlı mühazirə ailə büdcəsinin formalaşdırılması, idarə olunması, gəlir və xərclərin proqnozlaşdırılması, xərclərin optimallaşdırılması, gəlirlərin artırılması kimi mövzuları əhatə edib.
Tədbirdə qeyd olunub ki, ailə gəlirlərinin idarə olunmasında tərəflər bərabər hüquqlara malik olmalıdırlar. Büdcənin səmərəliliyi onun planlaşdırılmasından birbaşa asılıdır.
Professor tədbir iştirakçılarının mövzu ilə bağlı çoxsaylı suallarını cavablandırıb.
Tələbələrin karyera ilə bağlı suallarını da cavablandıran professor Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının “İş yeri axtarma, iş yeri yarat” layihəsi haqqında danışıb və sahibkarlığa marağın artırılması istiqamətində öz tövsiyyələrini verib.

Professor Zahid Mammadov delivered a lecture to the students on the theme
Next guest of traditional master class lectures that are held at Azerbaijan University was Professor of Azerbaijan State Economic University, Director of Organization and Management of Scientific Activity, Doctor of Economic Sciences Zahid Mammadov. The "Family Budget" lecture covered topics such as family budgeting, management, revenue and expenditure predicting, cost optimization, and revenue growth.
It was noted that, both sides should have equal rights in the family income management. The efficiency of the budget depends directly on its planning.
The professor answered numerous questions of the participants on this theme.
Answering questions of students about career, the professor talked about the project "Find a job, create a work place" of the National Confederation of Entrepreneurs (Employers') Organizations of the Republic of Azerbaijan and gave his recommendations to increase the interest in entrepreneurship.
Fragments from the films reflected in the family budget and examples from literary works were presented at the event.