Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva 2017/2018-ci tədris ilinin payız semestrini "Erasmus+" mübadilə proqramı çərçivəsində Türkiyənin Anadolu Universitetində oxuyan tələbələrlə görüşüb. Görüşdə Elvira Seyidova (Menecment, IV kurs), Əfsanə Abdulhəsənova (Maliyyə, IV kurs), Ülkər Məmmədova (Maliyyə, MBA) və Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov iştirak edib.
Erasmus tələbələri ilə görüşdə rektor Səadət Əliyeva Azərbaycan Universitetinin tərəfdaş olduğu beynəlxalq təhsil layihələri, qoşulduğu mübadilə proqramları və xarici tərəfdaş universitetlərə göndərilən tələbə-müəllim heyəti haqqında məlumat verib. Rektor qeyd edib ki, Azərbaycan Universiteti beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsinə və tələbələrin hərətəfli inkişafına xüsusi əhəmiyyət verir. Beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsi, tələbələrin xarici tərəfdaş universitetlərdə bir yaxud iki semestr oxumaq vəya akademik təcrübə keçmək üçün göndərilməsi bu istiqamətdə görülən işlərin bir hissəsidir.
Görüşdə iştirak edən tələbələr Anadolu Universitetindəki tədris mühiti, tələbə həyatı və dərsdənkənar fəaliyyətlər, beynəlxalq tələbələr üçün yaradılmış imkanlar haqqında təəssüratlarını bölüşüblər.

Rector met with Erasmus students
Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva met with the students studying fall semester of the 2017/2018 academic year at Anadolu University within the framework of  the “Erasmus +” exchange program. Elvira Seyidova (Management, IV course), Afshana Abdulhasanova (Finance, IV course), Ulker Mammadova (Finance, MBA) and Bakhtiyar Badalov, Head of International Relations Department attended the meeting.
During the meeting with Erasmus students, rector Saadat Aliyeva informed about the partner international educational projects, the exchange programs the university joined in, and the student-teacher staff sent to foreign partner universities. The rector emphasized that Azerbaijan University attaches great importance to learning the  international experience and the students' comprehensive development. Expansion of international relations, sending students for one or two semesters to study at foreign partner universities or for an academic internship are a part of the work done in this direction.
The students shared their impressions about the educational environment, student life and extracurricular activities, opportunities created for international students at Anadolu University.