Rektor Səadət Əliyeva əcnəbi tələbələrlə görüşüb
Azərbaycan Universitetinin rektoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səadət Əliyeva universitetin Mərakeş və Pakistandan olan əcnəbi tələbələrini qəbul edib. Səmimi atmosferdə keçən görüşdə Mərakeşli tələbə Cherif Lahgazi və Pakistanlı tələbə Noman Anvar iştirak ediblər. Cherif Lahgazi Marketinq ixtisası üzrə II kurs, Noman Anvar isə Biznesin idarə edilməsi ixtisası üzrə II kurs tələbəsidir.
Rektor Səadət Əliyeva görüşdə tələbələrin Azərbaycan və universitet haqqında təəssüratları, dərslərə və imtahanlara hazırlıqları, universitetin ictimai həyatında, sosial və mədəni tədbirlərdə iştirakları ilə maraqlanıb, təkliflərini dinləyib, suallarını cavablandırıb.
Tələbələr Azərbaycanda olmaqdan məmnunluqlarını, universitetdə onlara yaradılan şəraitdən razılıqlarını ifadə edib, səmimi görüşə görə rektora təşəkkür ediblər.

The Rector of Azerbaijan University, PhD in Philology Saadat Aliyeva, met with the University’s international students from Morocco and Pakistan. The meeting, held in a warm and friendly atmosphere, was attended by Moroccan student Cherif Lahgazi and Pakistani student Noman Anvar. Cherif Lahgazi is a second-year student majoring in Marketing, while Noman Anvar is a second-year student in Business Administration.
During the meeting, Rector Saadat Aliyeva inquired about the students’ impressions of Azerbaijan and the university, their academic preparation and exam readiness, as well as their involvement in university life, including social and cultural activities. She also listened to their suggestions and addressed their questions.
The students expressed their satisfaction with their stay in Azerbaijan, appreciated the conditions provided by the University, and thanked the rector for the sincere and welcoming meeting.