Azərbaycan Universiteti ilə Sent-Luis Vaşinqton Universiteti arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Baxış sayı: 10582
Azərbaycan Universiteti ilə Sent-Luis Vaşinqton Universiteti arasında Zoom platforması üzərindən onlayn əməkdaşlıq görüşü keçirilib. Görüşdə Azərbaycan Universitetini elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov, Elm şöbəsinin müdiri Lətifə Ağamalıyeva, Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva və kafedranın müəllimi Aygün Muradlı, Sent-Luis Vaşinqton Universitetini isə  bu  ali məktəbin müəllimi və Azərbaycan Sosial İş İctimai Birliyinin prezidenti Aytəkin Hüseynli, birliyin idarə heyətinin üzvü Amalya Sezgin və birliyin icraçı direktoru Sənan Ağayev təmsil edib.
Görüşdə universitetlər arasında Sosial iş ixtisası üzrə ikili diplom proqramının yaradılması, beynəlxalq konfransın keçirilməsi, birgə elmi-tədqiqat işlərinin aparılması və Sosial iş elm sahəsi üzrə elmi jurnalın çap edilməsi barədə müzakirələr aparılıb.

Prospects of cooperation between Azerbaijan University and St. Louis Washington University were discussed
Baxış sayı: 5738
An online cooperation meeting was held between Azerbaijan University and St. Louis Washington University via the Zoom platform. Azerbaijan University was represented at the meeting by vice-rector for scientific affairs Mr. Yusif Gasimov, head of the Science department Mrs. Latifa Agamaliyeva, head of the Department of Organization of Social Work Mrs. Tunzala Verdiyeva and the department's teacher Mrs. Aygun Muradli and the Saint Louis Washington University was represented by Mrs. Aytekin Huseynli, a teacher of university and the president of the Azerbaijan Social Work Public Union, a member of the board of the union Mrs. Amalya Sezgin, and the executive director of the union Mr. Sanan Agayev.
Discussions were held between the universities at the meeting,  about establishing a dual degree program in the field of social work, holding an international conference, conducting joint research and publishing a scientific journal in the field of social work.