Sosial iş fakültəsində internat məzunlarının problemləri müzakirə olunub
Azərbaycan Universitetinin Sosial iş fakültəsinin tələbələri üçün internat məzunlarının problemlərinin həllinə həsr olunmuş mühazirə təşkil olunub. Mühazirəni “İnternat Məzunlarının Sosial İnteqrasiyası” Gənclər İctimai Birliyinin sədri Araz Əhmədov aparıb.
Mühazirədə  Azərbaycanda internat məktəblərini bitirən gənclərin üzləşdikləri  psixoloji və sosial çətinliklər - mənzil təminatı və məşğulluq problemləri müzakirə olunub. Bildirilib ki, əsas problem onların cəmiyyətə inteqrasiyası və cəmiyyətin onları qəbul etməsi zamanı yaranır.
Mühazirədə son dövrlərdə valideynlərini itirən və ya valideyn himayəsindən məhrum olmuş, kimsəsiz gənclərin ev və işlə təminatı istiqamətində əldə olunan irəliləyişlər haqqında konkret faktlar əsasında məlumat çatıdırılıb, tələbələrin sualları cavablandırılıb.

Problems of boarding school graduates were discussed at the School of Social Work
A lecture on the solution of the problems of boarding school graduates was organized for the students of the School of Social Work of Azerbaijan University. The lecture was conducted by Araz Ahmedov, chairman of the Youth Public Union “Social Integration of boarding school graduates".
The psychological and social difficulties such as housing provision and employment problems encountered by young people who graduate boarding schools in Azerbaijan were discussed at the lecture. It was stated that the main problem arises when boarding schools graduates integrate into society and society adopts them.
Information based on certain facts about the development in the field of housing and employment of youth who recently lost their parents or deprived of parental care was delivered, and the students' questions were answered at the lecture.