Tələbələr üçün “Uğurlu karyerada ilk addım” təlimi keçirilib
Azərbaycan Universitetinin yuxarı kurs tələbələri üçün GTD School Training Center tərəfindən “Uğurlu karyerada ilk addım” adlı təlim keçirilib.
Təlimçi Amin Məmmədovun apardığı təlim tələbələrin hazırkı iş həyatında və gələcək karyeralarında düzgün və uğurla irəliləmək, idarəetmə bacarıqlarına sahib olmaq üçün zəruri məlumatlar vermək məqsədi daşıyır.
Təlim vakansiyaların axtarışı, universitetdə təhsil müddətində ixtisas üzrə təcrübə və staj keçmə imkanlarının araşdırılması, ictimai işlərdə iştirak, könüllülük təcrübəsi, CV hazırlama, göndərmə, iş üçün müəssisə və idarələrə məktubla yaxud birbaşa müraciət qaydaları və müsahibəyə hazırlıq qaydaları kimi mövzuları əhatə edib.

The training “The first step in a successful career” was held for students
GTD School Training Center held a training on “The first step in a successful career” for senior students of Azerbaijan University.
The trainer Amin Mammadov's training aims to provide the students not only with the information they need to succeed in their current working lives and future careers, and to teach them how to gain managerial skills.
The training covered topics such as job search, study opportunities for practice and internships at the university, participation in public affairs, volunteer experience, CV preparation and sending, applications to businesses and offices directly or via letter, and interview preparation procedures.