Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri istehsalat təcrübəsinə başlayıblar
Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri istehsalat təcrübəsinə başlayıblar. Universitetin Tədris şöbəsi tərəfindən Menecment, İqtisadiyyat, Biznesin idarə edilməsi, Marketinq ixtisasları üzrə təhsil alan sonuncu kurs tələbələri üçün istehsalat təcrübəsinə həsr olunmuş infosessiya təşkil edilib.
Tədbiri giriş sözü ilə İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının müdiri Tural Qocayev açaraq, istehsalat təcrübəsinin əhəmiyyəti və məqsədi haqqında ümumi məlumat verib. Tələbələrə təcrübə rəhbərlərini təqdim edən kafedra müdiri onların təcrübə keçəcəkləri müəssisə və təşkilatlar haqqında məlumatı da diqqətə çatdırıb.
Daha sonra Tədris şöbəsinin əməkdaşı, təcrübə üzrə mütəxəssis Zeynəb Babayeva çıxış edərək təcrübənin təşkili, keçirilmə qaydaları və tələbələrin üzərinə düşən öhdəliklərdən bəhs edib.
Sonda tələbələrin təcrübənin mahiyyəti, təşkili və qiymətləndirilməsi ilə bağlı sualları cavablandırılıb.

Students of the Faculty of Business and Economics have begun internship program
Students of the Faculty of Business and Economics at Azerbaijan University have begun their internship program. The University Academic Department organized an information session for final-year students specializing in Management, Economics, Business Administration, and Marketing, to provide guidance on the upcoming practical training.
The session was opened by the head of the Department of Economics and Management, Tural Gojayev, who delivered an introductory speech outlining the purpose and importance of the internship experience. He also introduced the students to their internship supervisors and provided information about the companies and organizations where the students will be placed.
Following that, Zeynab Babaeva, an internship specialist from the Academic Department, gave a detailed overview of the internship organization, the rules and procedures of its conduct, as well as the responsibilities expected from students.
The session concluded with a Q&A segment, where students received answers to their questions regarding the nature, organization, and evaluation of the internship.