Tələbəmiz budo döyüş növü üzrə birinci yeri tutub
Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan III kurs tələbəsi Elçin Qurbanzadə budo döyüş növləri üzrə uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər arasında 10-cu açıq Azərbaycan birinciliyi və çempionatında birinci yeri tutub. Elçin Qurbanzadə İmişli rayonunda keçirilən yarışda 18 yaş və üzəri kişilər arasında 85 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparıb. Müsabiqə Xocalı Soyqırımının 26-cı ildönümünə həsr olunub.
Respublika çempionatından iki gün sonra isə tələbəmiz Bakı şəhərində keçirilən budo döyüş növləri üzrə kəmər imtahan və məşqçilik seminarında yüksək bacarıq göstərərək “1 dan qara kəmər” və məşqçilik dərəcəsinə layiq görülüb.

Our student took the first place in the national championship on budo, a type of combat
Elchin Gurbanzadeh, 3rd year student of Azerbaijan University on the specialty of Social Work, took the first place in the championship of Azerbaijan among children, adolescents, youth and adults on budo type of combat. Elchin Gurbanzadeh competed in 85 kg weight category for men aged 18 and over in Imishli region. The competition is dedicated to the 26th anniversary of the Khojaly genocide.
After two days from  the republican championship, our student was awarded a "1 daybreak black belt" and a coaching degree showing high skill at the belt exam and coaching seminar on budo type of combat held in Baku.