Payız semestrinin təlimlərini uğurla başa vuran müəllimlər sertifikatla təltif olunublar
Azərbaycan Universitetinin Ömürboyu təhsilə dəstək: Təlim-Tədris Mərkəzi və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin cari tədris ili ərzində universitetin akademik heyəti üçün pedaqoji kompetensiyaların yüksəldilməsi məqsədilə həyata keçirdiyi təlim modullarını uğurla başa vuran müəllimlərə sertifikatlar təqdim olunub. Tədbirdə Azərbaycan Universitetinin rektoru, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səadət Əliyeva, elmi işlər üzrə prorektor, riyaziyyat elmləri doktoru Yusif Qasımov, rektorun müşaviri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Nüşabə Quliyeva, dekanlar, şöbə müdirləri, professor-müəllim heyəti, inzibati heyət üzvləri iştirak edib.
Tədbiri giriş sözü ilə Təlim-Tədris Mərkəzinin müdiri Samir Salayev açaraq 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestri ərzində həyata keçirilən təlim modulları barədə məlumat təqdim edib, modullarda iştirakçılığın statistik nəticələrini diqqətə çatdırıb. Samir Salayev qeyd edib ki, semestr ərzində “Fənn təlim nəticələrindən (FTN) düzgün dərs təlim nəticələrinin (DTN) çıxarılması, ona uyğun qiymətləndirmə suallarının hazırlanması”, “Fənn təlim nəticələrini (FTN) qiymətləndirmə suallarının və dərs tapşırıqlarının yoxlanılması”, “Bilet suallarının düzgün tərtib edilməsi, FTN-lərin qiymətləndirilməsi”,  “İnteraktiv təlimdə dərs təlim nəticələrinə (DTN) uyğun bilik və fəaliyyət strategiyaları” mövzularında təlim modulları həyata keçirilib. Akademik heyətin pedaqoji səriştələrinin artırılması və təkmilləşdirilməsi üçün yaradılan şəraitə görə universitet rəhbərliyinə təşəkkür edən Samir Salayev 1, 2 və 3-cü təlim modullarını uğurla başa vuran müəllimləri təbrik edib.
Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Lalə Abasova çıxış edərək təlimlərin akademik heyətin inkişafındakı rolunu vurğulayıb və gələcək təlim modulları haqqında tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Ardınca sertifikat mərasiminə start verilib. Akademik heyət üzvlərinin sertifikatlarını rektor Səadət Əliyeva, rektorun müşaviri Nüşabə Quliyeva, elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov və Tədris şöbəsinin müdiri Leyla Ağamalıyeva təqdim ediblər.
Tədbir universitetin rektoru Səadət Əliyevanın çıxışı ilə yekunlaşıb. Rektor mərkəzin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdiyini bildirib və sertifikata layiq görülən müəllimləri təbrik edib.  Təlim-Tədris Mərkəzinin qarşısında duran əsas vəzifələrə də toxunan rektor mərkəzin gələcəkdə də səmərəli  və uğurlu fəaliyyət göstərəcəyindən əminliyini ifadə edib.

Faculty members recognized with certificates for successful completion of fall semester trainings
Certificates were awarded to faculty members who successfully completed the training modules implemented during the current academic year by the Lifelong Education Support: Training and Education Center and the Quality Assurance Department of Azerbaijan University, aimed at enhancing the pedagogical competencies of the University’s teaching staff. The event was attended by Rector of Azerbaijan University, PhD in Philology Saadat Aliyeva; Vice-Rector for Scientific Affairs, PhD in Math Yusif Gasimov; advisor to the Rector, PhD in History, Assoc. Prof. Nushaba Guliyeva; as well as deans, heads of departments, faculty members, and administrative staff.
Opening the event with welcoming remarks, head of the Training and Education Center Samir Salayev provided information on the training modules delivered during the autumn semester of the 2025/2026 academic year and presented statistical data on participation outcomes. He noted that throughout the semester, the following modules were conducted: “Deriving correct course learning outcomes from program-level outcomes and developing appropriate assessment questions”; “Checking assessment questions related to learning outcomes, and lesson assignments”; “Correct formulation of exam questions and assessment of subject learning outcomes”; and “Knowledge and Activity Strategies in line with Subject Learning Outcomes (SLO) in Interactive Training”. Expressing gratitude to the University administration for creating favorable conditions for the professional development of faculty members, Samir Salayev congratulated the instructors who successfully completed the first, second, and third training modules.
Head of the Quality Assurance Department Lala Abasova also addressed the participants, emphasizing the importance of training in the professional development of faculty members and informing attendees about upcoming training modules.
The award ceremony then commenced. Certificates were presented to the faculty members by Rector Saadat Aliyeva, advisor to the Rector Nushaba Guliyeva, Vice-Rector for Scientific Affairs Yusif Gasimov, and head of Department Leyla Agamaliyeva.
The event concluded with remarks by Rector Saadat Aliyeva, who highly commended the activities of the Center and congratulated the faculty members who received certificates. The Rector also addressed the key objectives facing the Training and Education Center and expressed confidence in its continued effective and successful operation.