Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatının 20 illik yubileyi qeyd edilib
Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) 20 illik yubileyi qeyd olunub. Tədbirdə Azərbaycan Universitetinin rəhbərliyi, müəllim-tələbə və inzibati heyət üzvləri, valideynlər, TGT-nin idarə heyəti, müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin TGT sədrləri, həmçinin ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinin nümayəndələri iştirak edib.
Tədbirin rəsmi hissəsində TGT-nin 20 il ərzində keçdiyi inkişaf yolu, uğurları, həyata keçirdiyi layihələr, eləcə də tələbələrin ictimai fəallığının artırılmasında oynadığı rol barədə məlumat verilib. Universitetin elmi işlər üzrə prorektoru Yusif Qasımov təbrik nitqi ilə çıxış edərək TGT üzvlərini yubiley münasibətilə təbrik edib, təşkilatın tələbə–universitet münasibətlərinin möhkəmləndirilməsində, gənclərin təşəbbüskarlığının və liderlik bacarıqlarının inkişafında mühüm platforma olduğunu vurğulayıb. TGT sədri Hüseyn Rüstəmli təşkilatın formalaşmasında əməyi olan bütün keçmiş sədrlərə, idarə heyətinin üzvlərinə və fəal tələbələrə təşəkkür edib, yeni layihələrlə tələbə həyatına töhfə verməyə davam edəcəklərini bildirib.
Tədbir konsert proqramı ilə davam edib. Tədbirin bədii hissəsi müğənni Mərdan Kazımovun ifası ilə başlayıb. Ardınca Babək Əfəndi, Samirə Rəcəbli, Nell, müxtəlif illərdə “Eurovision” mahnı müsabiqəsində Azərbaycanı təmsil edən müğənnilər Nadir Rüstəmli, Fəxri İsmayılov, İlkin Dövlətov, “Mamagama” musiqi qrupu sevilən və geniş auditoriya tərəfindən rəğbətlə qarşılanan mahnılarını ifa edərək tədbir iştirakçılarına xoş əhval-ruhiyyə bəxş ediblər. Bədii hissədə universitetin Tələbə Gənclər Təşkilatının “CreArt” mədəniyyət klubunun sədri, tədbirin aparıcı və Mühasibat ixtisası üzrə II kurs tələbəsi Nigar Həsənli də iki mahnı ifa edib.

The 20th anniversary of the Azerbaijan University Student Youth Organization was celebrated
The 20th anniversary of the Student Youth Organization (SYO) of Azerbaijan University was celebrated. The event was attended by the University leadership, members of the academic and administrative staff, students, parents, the SYO Board, chairmen of student youth organizations from various higher education institutions, as well as representatives of higher and secondary specialized educational institutions.
During the official part of the event, information was presented about the 20-year development path of the SYO, its achievements, implemented projects, and its role in enhancing students` social engagement. The Vice-Rector for Scientific Affairs, Yusif Gasimov, delivered a congratulatory speech, congratulating SYO members on the anniversary and emphasizing that the organization serves as an important platform for strengthening ties between students and the University, as well as for fostering youth initiative and leadership skills. The SYO Chairman, Huseyn Rustamli, expressed gratitude to all former chairmen, board members, and active students who contributed to the establishment and development of the organization and stated that the SYO will continue contributing to student life through new projects and initiatives.
The event continued with a concert program. The artistic segment began with a performance by singer Mardan Kazimov. This was followed by performances from Babak Afandi, Samira Rajabli, Nell, as well as Nair Rustamli, Fakhri Ismayilov, Ilkin Dovlatov – the singers who have represented Azerbaijan at the Eurovision Song Contest in different years, and the music group Mamagama performed their popular and widely recognized songs, creating an uplifting atmosphere for the audience. In the artistic program, Nigar Hasanli, the chairwoman of the University`s Student Youth Organization`s “CreArt” cultural club, host of the event, and second-year Accounting student, also performed two songs.