Türkiyəli dosent Biznes və iqtisadiyyat fakültəsində mühazirə dərslərini tədris edir
Türkiyənin Kastamonu Universitetinin dosenti Coşkun Akça mübadilə proqramı çərçivəsində Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin Azərbaycan və ingilis bölmələrində mühazirə dərslərinin tədrisinə başlayıb. Qısamüddətli mübadilə proqramına dəvət olunan Coşkun Akçanın mühazirələri əsasən insan resurslarının idarə edilməsi, karyera planlaması, biznes münasibətləri və menecment sahələrinə dair aktual mövzuları əhatə edir. Qonaq dosent tələbələrə nəzəri biliklərlə yanaşı, müasir idarəetmə yanaşmaları və beynəlxalq təcrübədə tətbiq olunan praktiki modellər üzrə də məlumatlar təqdim edir.
Türkiyəli dosentin Azərbaycan Universitetinin akademik heyətinə qoşulması universitetlər arasında imzalanan əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində mümkün olub. Ali təhsil müəssisələri arasında imzalanan memoranduma əsasən hazırda Azərbaycan Universitetinin Marketinq ixtisası üzrə III kurs tələbəsi Nurcan İsmayılova mübadilə proqramı çərçivəsində bu ali məktəbdə təhsil alır.
Bu əməkdaşlıq universitetlərarası akademik əlaqələrin genişləndirilməsi, tədris prosesinin beynəlxalq təcrübə ilə zənginləşdirilməsi və tələbələrin qlobal təhsil mühitinə inteqrasiyası baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

Associate professor from Turkiye delivers classes at the Faculty of Business and Economics
Assoc. Prof. Coshkun Akcha from Kastamonu University (Türkiye) has begun delivering lectures at the Azerbaijani- and English-medium programs of the Faculty of Business and Economics at Azerbaijan University within the framework of an academic exchange program. Invited under a short-term exchange initiative, Coshkun Akcha focuses in his lectures on current topics in human resource management, career planning, business relations, and management. Alongside theoretical knowledge, he also introduces students to modern management approaches and practical models applied in international practice.
The inclusion of the Turkish assoc. prof. in the teaching staff of Azerbaijan University became possible through a cooperation agreement signed between the two universities. Under the same memorandum, third-year Marketing student of Azerbaijan University, Nurjan Ismayilova, is currently studying at Kastamonu University as part of the exchange program.
This cooperation is of significant importance in terms of expanding inter-university academic ties, enriching the educational process with international experience, and integrating students into the global academic environment.