Vəkil Elnarə Eyybubova “Məişət zorakılığı və sosial iş” fənninin qonaq mühazirəçisi olub
Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi, p.ü.f.d. Aynur Bünyatovanın Sosial iş ixtisasının III kurs tələbələrinə tədris etdiyi “Məişət zorakılığı və sosial iş” fənninin qonaq mühazirəçisi Azərbaycan Respublikası Vəkillər Kollegiyasının üzvü, “Mərkəz” Vəkil Bürosunun vəkili, hüquqşünas Elnarə Eyyubova olub. Qonağı tələbələrə kafedranın müdiri, p.ü.f.d. Tünzalə Verdiyeva təqdim edib. Kafedra müdiri bildirib ki, Elnarə Eyyubova BMT-nin İnkişaf Proqramı, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və ABŞ Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin birgə həyata keçirdiyi “Gender əsaslı zorakılığın aradan qaldırılmasına icma əsaslı dəstək” layihəsində  hüquqşünas, təlimçi və ekspertdir.
rn
Qonaq mühazirəçi “Qadın və kişi hüquqları”, “Məişət zorakılığı haqqında statistika”, “Ailə daxililində baş verən zorakılıq halları”, “Fiziki zorakılığın müəyyən etmək üçün ekspertiza aparılması”, “Mühafizə orderi haqqında məlumat”, “Mediasiya  xidməti haqqında məlumat”, “Məhkəməyə müraciət qaydaları”, ”Zorakılığa məruz qalan şəxslərə ödənişsiz vəkil xidməti”, “Özümüzü məişət zorakılığından necə qorumalıyıq?”, “Gənclərin məişət zorakılığı və onun qarşısının alınması, nəticələrinin aradan qaldırılması istiqamətində maarifləndirilməsi” mövzularında statistik məlumatların və real keyslərin əks olunduğu təqdimat ilə çıxış edib, tələbələrin suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, görüş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 27 noyabr 2020-ci il tarixli 2307 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında məişət zorakılığı ilə mübarizəyə dair 2020-2023-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nın icrası ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planının 12.2.6 bəndinə  əsasən keçirilib.

Lawyer Elnara Eyyubova, a guest lecturer on the subject
Teacher of the Department of Social Work Organization of Azerbaijan University, Ph.D. A guest lecturer on "Domestic Violence and Social Work" taught by Aynur Bunyatova to third-year students majoring in social work was a member of the Bar Association of the Republic of Azerbaijan, a lawyer of the "Center" Bar Bureau, a lawyer, trainer, and expert Elnara Eyyubova. The head of the department, Ph.D. Presented by Tunzala Verdiyeva. The head of the department said that Elnara Eyyubova participated in the project "Community-based support for the elimination of gender-based violence" jointly implemented by the UN Development Program, the State Committee on Family, Women, and Children, and the United States Agency for International Development.
rn
The guest lecture on “Women and Men's Rights”, “Statistics on Domestic Violence”, “Cases of Domestic Violence”, “Expertise to Detect Physical Violence”, “Protection Order Information”, “Mediation Service Information”, “ Presentation with Statistics and Real Cases on "Rules of Appeal to the Court", "Free legal services for victims of violence", "How to Protect Ourselves from Domestic Violence", "Educating Young People on Domestic Violence and Its Prevention, Prevention", and answered required questions.
It is relevant to note that the meeting held per Article 12.2 of the Action Plan of the Ministry of Education on the implementation of " the National Action Plan to Combat Domestic Violence in the Republic of Azerbaijan for 2020-2023" was approved by the Presidential Decree No. 2307 dated November 27, 2020. Hold following item 6.