Azərbaycan Universitetində “Xidmət düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsi” mövzusunda təlim keçirilib
Azərbaycan Universitetinin Keyfiyyət təminatı şöbəsinin təşkilati və metodoloji dəstəyi ilə Ömürboyu təhsilə dəstək: Təlim-Tədris Mərkəzi tərəfindən “Xidmət düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsi” mövzusunda təlim keçirilib. Təlimin əsas məqsədi kollektivdə xidmət yönümlü yanaşmanın və davranış modelinin formalaşdırılması və gücləndirilməsidir.
İqtisadiyyat və idarəetmə kafedrasının müəllimi Elvin Kərimovun təqdimatında təşkil olunan təlimdə universitetin akademik-inzibati heyət üzvləri iştirak edib. Eyni zamanda universitetin məzunu olan Elvin Kərimovun təqdimatı elmi araşdırma, tətbiq və təcrübə olmaqla üç hissədən ibarət olub. Xidmət yönümlü düşüncə modelinin fundamental prinsipləri, xidmət düşüncə tərzinin əsas prinsiplərinin praktik tətbiqi yolları, təlimçinin təcrübələrində xidmət yanaşması kimi mövzuları əhatə edən təlim iştirakçıların fəal müzakirələri ilə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, təlim BMT-nin “Dayanıqlı inkişaf məqsədləri”ndən sülh, ədalət və səmərəli institutlar; keyfiyyətli təhsil; layiqli əmək və iqtisadi artım; bərabərsizliyin azaldılması; dayanıqlı şəhərlər və icmalar prinsiplərinə əsaslanaraq təşkil olunub.

Training on “Development of Service-Oriented Mindset” was held at Azerbaijan University
With the organizational and methodological support of the Quality Assurance Department of Azerbaijan University, the Lifelong Education Support: Training and Education Center conducted a training session titled “Developing a Service-Oriented Mindset”. The primary objective of the training was to develop and strengthen a service-oriented approach and behavioral model within the University community.
The training, organized by Elvin Karimov, a lecturer of the Department of Economics and Management, was attended by members of the University academic and administrative staff. The presentation of Elvin Karimov, a graduate of the University, consisted of three parts: scientific research, application, and experience. The training, which covered such topics as the fundamental principles of the service-oriented mindset model, the practical application of the core principles of service-oriented thinking, and the service approach in the trainer`s practice, concluded with an active discussion among the participants.
It should be noted that the training was organized on the basis of the principles of the United Nations Sustainable Development Goals: peace, justice and strong institutions; quality education; decent work and economic growth; reduced inequalities; sustainable cities and communities.