e-telebe.edu.az elektron portalı 19 may 2021-ci il tarixindən aktivləşəcək
Ödənişli əsaslarla əyani təhsil alan və sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin yaz semestri (yarimili) üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına ödənilməsi nəzərdə tutulur.  Bununla əlaqədar olaraq Təhsil Nazirliyi https://e-telebe.edu.az elektron portalı vasitəsilə müraciətlərin qəbulunu 19 may 2021-ci il tarixindən aktivləşdirəcək.
2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri (yarımili) üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına həyata keçirilən tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin yaz semestri (yarimili) təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsilə bağlı  https://e-telebe.edu.az elektron portalına müracət etmələri tələb olunmur. Belə ki, həmin tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri (yarimili) üçün sistemdəki müraciətləri əsas götürülərək statusu elektron informasiya sistemi tərəfindən avtomatik rejimdə yoxlanılacaq, hüququ olan tələbələr üçün təhsil haqqı xərcləri təhsil haqqı xərcləri təhsil müəssisələrinə ödəniləcək və bu barədə tələbələrə SMS məlumat göndəriləcək.
Sistemə müraciət etməyən və bu statusu yeni əldə edən tələbələr  https://e-telebe.edu.az elektron portalına mütləq qaydada müracət etməlidirlər. Müraciətlərin qəbulu isə iyun ayının 7-dək aktiv olacaqdır.

The electronic portal e-telebe.edu.az will be active from May 19, 2021
Tuition fees for students receiving full-time education on a paid basis and who are members of families who belong to socially vulnerable groups of society, for the 2020/2021 academic years of the spring semester (half a year), will be funded from the state budget. In this regard, the Ministry of Education will accept applications from May 19, 2021 using the electronic portal https://e-telebe.edu.az.
Students who received their education for the 2020-2021 academic year of the autumn semester (half a year) at the expense of the state budget do not need to apply for the 2020-2021 academic year of the spring semester (half year) to the electronic portal https://e-telebe.edu.az . Thus, based on the applications of these students for the fall semester (half year) of the 2020/2021 academic year, their status will be automatically checked by an electronic information system, tuition fees for eligible students will be paid to educational institutions and information about this will be sent to students via SMS.
Students who have not applied to the system and have just received this status must submit an application to the electronic portal https://e-telebe.edu.az necessarily. Applications are accepted until June 7th.