Azərbaycan Universiteti Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə 1400-ə yaxın müraciət daxil olub
Azərbaycan Universitetində fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə 16-28 avqust tarixlərində həyata keçirilən ixtisas seçimi günlərində 1388 müraciət daxil olub. Mərkəzin xüsusi təlim keçmiş əməkdaşları tərəfindən I, II, III, IV və V ixtisas qrupları üzrə ali təhsil müəssisələrinə qəbul olmaq istəyən abituriyentlər, o cümlədən subbakalavrlar üçün elektron ixtisas seçimi ərizəsinin doldurulması və təsdiq edilməsi qaydası, müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan vacib məsələlər haqqında məsləhət xidməti və texniki dəstək göstərilib. Məsləhət mərkəzinə abituriyent və subbakalavrlarla yanaşı valideynlər də müraciət edib. Mərkəzə telefonla daxil olan sorğular da cavablandırılıb.
Bu gündən ali təhsil müəssisələrinin boş qalan plan yerlərinə və 11 illik bazada kolleclərə ixtisas seçimi başlayır və proses sentyabrın 7-dək davam edəcək. İxtisas seçimi edəcək abituriyent və subbakalavrlar bu mərhələdə də köməklik üçün Azərbaycan Universitetində fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, mərkəz, 2018-ci ildə Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən yaradılıb və artıq 5 ildir ki ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.

About 1,400 applications were received by Azerbaijan University Applicant Counseling Center
The Applicant Counseling Center operating at Azerbaijan University received 1,388 applications during the selection days of August 16-28. The procedure for filling out and confirming the electronic specialty selection application for applicants who want to be admitted to higher education institutions in the I, II, III, IV and V specialty groups by the specially trained employees of the center, including sub-bachelors, the conditions of the competition, the important things to pay attention to when choosing a specialty advisory service and technical support on issues. In addition to entrants and undergraduates, parents also applied to the counseling center. Inquiries received by the center by phone were also answered.
From today, the selection of specialties for vacant plan places of higher education institutions and colleges on an 11-year basis begins, and the process will continue until September 7. Applicants and sub-bachelors who will choose a specialty can apply for assistance at the Applicant Counseling Center operating at Azerbaijan University at this stage as well.
It should be noted that the center was established by the State Examination Center in 2018 and has been operating free of charge for 5 years.