Azərbaycan Universitetində abituriyentlər üçün “Açıq Qapı” günü keçirilib
Azərbaycan Universitetində abituriyentlər üçün “Açıq Qapı” günü təşkil olunub. Tədbirdə “EDU Company” təhsil şirkətinin Nərimanov, 28 May, Elmlər Akademiyası, Xalqlar Dostluğu, Xırdalan və Sumqayıt filiallarının nümayəndələri və abituriyentləri iştirak ediblər.
Tədbir çərçivəsində 120-yə yaxın abituriyent və filial nümayəndələri üçün universitetdə infotur təşkil olunub, akt zalında universitet haqqında təqdimat edilib.
Təqdimatda iştirakçılara Azərbaycan Universitetinin tarixi, tədris olunan ixtisaslar, mübadilə proqramlarında iştirak, tələbələr üçün yaradılan digər imkanlar, tələbə həyatı haqqında ətraflı məlumat verilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, “Açıq Qapı” günü tədbirinin məqsədi universitetin tədris mühiti, infrastrukturu, maddi-texniki bazası ilə abituriyentləri tanış etmək, onların peşə və ixtisas seçiminə dəstək göstərməkdir.

Azerbaijan University hosted the Open Day for University applicants
Azerbaijan University recently held an Open Day for prospective students. The event was attended by representatives from the Narimanov, 28 May, Elmlar Akademiyasi, Khalglar Dostlugu, Khirdalan, and Sumgayit branches of the EDU Company, as well as University applicants.
As part of the event, an information tour of the University was organized for approximately 120 prospective students and branch representatives, followed by a presentation in the University’s assembly hall.
During the presentation, participants received detailed information about the history of Azerbaijan University, the academic programs offered, student exchange opportunities, other student benefits, and campus life. Their questions were also addressed.
It should be noted that the purpose of the Open Day was to familiarize prospective students with the University’s educational environment, infrastructure, and facilities, as well as to support them in choosing their future profession and field of study.