Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatı 10 yaşında
Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatı (AUTGT) 10 yaşını qeyd edir. Təşkilat, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İcra Aparatı Rəhbərinin 2005-ci il 15 fevral tarixli sərəncamına əsasən 2006-cı ildə təsis olunub. AUTGT-nin ilk sədri Kamil Dadaşov (2006 - 2009) olub. Sonrakı illərdə təşkilata Ceyhun Məmmədov (2009 - 2010), Nərmin Hüseynzadə (2010 - 2011), Orxan Sultanov (2011 - 2014), Nəsimi Musayev (2014 - 2016) sədrlik edib. Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatının hazırki sədri Cavidan Heybətzadədir (Sosial iş, III kurs).
Təşklat fəaliyyət göstərdiyi dövrdə bir sıra uğurlu layihə və tədbirlərə imza atıb. 2013-cü ildə Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin cari ilin yekunlarına dair təsis etdiyi "Yaxşıların yaxşısı-2013" mükafatının təqdimatı mərasimində ilin ən yaxşı “Tələbə Gənclər Təşkilatı” seçilib. AU TGT Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi tərəfindən "2 fevral - Azərbaycan Gəncləri Günü" münasibəti ilə fəxri fərmana layiq görülüb. AU TGT komandası fəxri fərmanı "Azərbaycan Gəncliyi 2011-2015-ci illərdə Dövlət Proqramı"nın həyata keçirilməsində fəal iştirakına görə alıb.
Təşkilatın əsas məqsədli dövlət gənclər siyasətinin həyata keçirilməsi istiqamətində tələbələrin və ayrı-ayrılıqda hər bir tələbənin maraqlarını təmsil və müdafiə etmək, respublikanın ictimai, mədəni, sosial, iqtisadi həyatında onların fəal iştirakını təmin etməkdir.
Azərbaycan Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatınının bütün üzvlərini 10 illik yubiley münasibəti ilə təbrik edir, fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq!

Azerbaijan University Student Youth Organization (AUSYO) is celebrating its 10th anniversary.The organisation was established, according to the decree dated February 15, 2005, of the Head of Administration of the President of the Republic of Azerbaijan, in 2006. Kamil Dadashov (2006-2009 graduate) was the first chairman of the AUSYO. In subsequent years, Jeyhun Mamadov (2009 - 2010), Narmin Huseynzade (2010 - 2011), Orkhan Sultanov (2011 - 2014), Nasimi Musayev (2014 - 2016) presided over the organisation. The current chairman of the University Student Youth Organization is Javidan Heybatzadeh (Social Work, III course).
The organisation has implemented a number of projects and events during its activity. The AUSYO was selected the best "Student Youth Organization" of the year in the "The best of the best-2013" Award Presentation Ceremony, dedicated to the results of the current year, organised by the Main Department of Youth and Sport of Baku. AUSYO was awarded the honorary diploma on the occasion of "February 2 - Azerbaijan Youth Day" by the  Ministry of Youth and Sport of the Republic of Azerbaijan and the Main Department of Youth and Sport of Baku. The team of AUSYO was awarded the honour diploma for its active participation in the implementation of the "State Program on Azerbaijani Youth in 2011-2015".
The main objective of the organisation towards the implementation of the state youth policy is to represent and protect the interests of each student individually and provide their active participation in the  public, cultural, social and economic life of the country.