Azərbaycan Universiteti ilə Kuala Lumpur Universiteti arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Azərbaycan Universiteti ilə Kuala Lumpur Universiteti  arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
13 aprel 2017
Baxış sayı: 5300
Malayziyanın Kuala Lumpur Universitetinin prorektoru Azanam Şah Haşim və Sənaye texnologiyaları fakültəsinin dekanı Sayrul İzvan Safi Azərbaycan Universitetində olub. Görüşdə universitetlər arasında əməkdaşlıq imkanları, tələbə mübadiləsinin həyata keçirilməsi, ikili diplom proqramlarının yaradılması və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər müzakirə olunub.
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva qonaqlara rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsi haqqında məlumat verib. Rektor qeyd edib ki, Azərbaycan Universiteti beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndilməsinə və mübadilə proqramlarında iştiraka xüsusi əhəmiyyət verir.
Qonaqlar bildirib ki, təmsil etdikləri ali təhsil müəssisəsi Azərbaycanın nüfuzlu ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığa səy göstərir. Kuala Lumpur Universiteti Malayziyanın mühəndislik texnologiyaları üzrə mütəxəssis hazırlayan aparıcı universiteti olub 26 min tələbəsi var.
Görüşdə Azərbaycan Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Vüsal Həsənov, İnformasiya – kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayev də iştirak edib.

Opportunities for Co-operation have been discussed between Azerbaijan University and Kuala Lumpur University
13 april 2017
Baxış sayı: 5379
Azanam Shah Hashim, the vice-rector of Kuala Lumpur University and Sayrul Izvan Safi, the dean of the School of Industrial Technology have visited at Azerbaijan University. Opportunities for Co-operation between universities, implementation of student ex-change programs and other important issues have been discussed in the meeting.
Seadet Aliyeva, the rector of Azerijan University informed the guests about Azerbaijan University. The rector noted that,  Azerbaijan University pays special attention to expanding of international cooperation and participation in exchange programs.
The guests noted that the university they present makes efforts  to colloborate  with the prestigious universities of Azerbaijan. With 26 thousands students, The Koala Lumpur University is one of the leading universities which trains  specialists in Industrial Technology.
Baxtiyar Badalov, the head of International Relations of Azerbaijan University; Vusal Hasanov, the dean of the School of Business and Economics and the dean of the School of IT also participated in the meeting.