Azərbaycan Universiteti Konfutsi İnstitutu ilə əməkdaşlığa başlayır
Azərbaycan Universiteti ilə Bakı Dövlət Universiteti nəzdində Konfutsi İnstitutu arasında əməkdaşlığa dair müqavilə imzalanıb. Sənədi Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva və Konfutsi İnstitutunun direktoru Oqtay Cəlilbəyli imzalayıb.
Müqavilənin imzalanmasının əsas məqsədi Azərbaycan ilə Çin arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişafına töhfə verilməsi istiqamətində birgə tədbirlərin həyata keçirilməsi və təhsil əlaqələrinin inkişaf etdirilməsidir.
Sənədə əsasən tərəflər Azərbaycan Universiteti ilə Çinin aparıcı universitetləri arasında tələbə mübadiləsinin aparılması, Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün Çin dili kursu üzrə yay və qış məktəblərinin təşkili, Çin dilinin Azərbaycan Universitetinin tədris planına ikinci xarici dil kimi daxil edilməsi, Azərbaycan Universitetinin tələbələrinə Çin dili üzrə HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi)  və HSKK (Hanyu Shuiping Kouyu Kaoshi) imtahanlarına hazırlıqda köməklik göstərilməsi və başqa bu kimi sahələrdə əməkdaşlıq edəcək.

An agreement on cooperation signed between Azerbaijan University and Confucius Institute within Baku State University. Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva and Director of  Confucius Institute Ogtay Jalilbeyli signed the document.
The contract is mainly aimed at implementation of joint actions to contribute to the development of cooperation and expanding the scope of educational relations between Azerbaijan and China.
According to the document, the partners will cooperate on student exchange between Azerbaijan University and leading Chinese universities, organization of summer and winter schools on Chinese language courses for the students of Azerbaijan University, inclusion of the Chinese language into the curriculum of Azerbaijan University as a second foreign language, assisting students of Azerbaijan University in preparing for Chinese HSK (Hanyu Shuiping Kaoshi) and HSKK (Hanyu Shuiping Kouyu Kaoshi) exams and in such other aspects .