Azərbaycan Universiteti Latviyanın Liepaja Universiteti ilə birgə beynəlxalq elmi konfrans keçirir
5-7 aprel 2018-ci il tarixində Latviyanın Liepaja Universitetində “İnnovasiyalar və yaradıcılıq” (Innovations and Creativity) II beynəlxalq elmi konfransı  keçiriləcək. Konfransın işi Riyaziyyat, Kompüter elmləri, Təhsildə texnologiyalar, Material və ekologiya elmləri və İncəsənət olmaqla 5 bölmədə təşkil olunacaq.
Sevindirici haldlır ki, Azərbaycan Universiteti bu konfransın həmtəşkilatçısıdır. Universitetin elmi işlər üzrə prorektoru, fizika-riyaziyyat elmləri doktoru, professor Yusif Qasımov konfransın proqram komitəsinin üzvü seçilmişdir.
Tədbir Azərbaycan Universitetinin təşkilatçılığı ilə ölkə xaricində keçirilən ilk beynəlxalq elmi konfransdır. Belə mötəbər tədbirin həmtəşkilatçısı kimi seçilməsi Azərbaycan Universitetinin elm və təhsil müəssisəsi olaraq artan beynəlxalq nüfuzunun göstəricisidir.
Konfransa 1 səhifəlik tezislərin təqdim edilməsi üçün son tarix 31 yanvar  2018, genişləndirilmiş (8 səhifəyə qədər) məqalələrin təqdim edilməsi üçün son tarix isə 28 fevral 2018-ci il olaraq müəyyənləşdirilmişdir. Konfransın seçilmiş məqalələri Thomson Reuter bazasında olan “Baltic Journal of Modern Computing” jurnalında çap olunacaqdır.
Məqalə və tezislərin hazırlanma qaydası ilə konfransın aşağıdakı linkində tanış olmaq olar.
http://mathart.liepu.lv/en/home/
Qeyd edək ki, Latviyanın ən böyük ali təhsil müəssisələrindən biri olan Liepaja Universiteti 1954-cü ildən fəaliyyət göstərir. Akkreditə olunmuş dövlət ali təhsil müəssisəsidir. Ali təhsilin hər üç pilləsində (bakalvriat, magistratura və doktorantura) humanitar elmlər və incəsənət; dəqiq elmlər, riyaziyyat və informasiya texnologiyaları; xidmət; sosial elmlər və sahibkarlıq; sosial iş və pedaqogika sahələrində olmaqla 30-dan çox istiqamət və proqram üzrə kadr hazırlığı aparılır.  4 fakültədə 2000-ə yaxın tələbə təhsil alır. Universitetin 20 mindən çox məzunu var.

Azerbaijan University holds an international conference together with Liepaja University of Latvia
Liepaja University of Latvia will host the 2nd International Conference “Innovations and Creativity” on April 5-7, 2018. Conference will be organized in five sections: Mathematics, Computer sciences, Technologies in Education, Material and eco-sciences, Art.
Fortunately Azerbaijan University is the co-organizer of this conference. Vice-Rector for Scientific Affairs of the University, Doctor of Physical and Mathematical Sciences, Professor Yusif Gasimov was elected as a member of the program committee of the conference.
The event is the first international scientific conference outside the country organized by Azerbaijan University. Being selected as a co-organizer in such a prestigious event is an indication of the growing international reputation of Azerbaijan University as a scientific and educational institution.
The deadline for submitting 1-page theses to the conference is January 31, 2018, and the deadline for submitting extended (up to 8 pages) articles is February 28, 2018. The selected articles of the conference will be published in the journal "Baltic Journal of Modern Computing" in the Thomson Reuter database.
Preparation procedure for the articles and theses can be found in the following link of the conference:
Notice that being one of the Latvia's largest universities, Liepaja University has been operating since 1954. Liepaja University is accredited state higher educational establishment, which implements study programs at all three study levels: (basic studies, Master and Doctorate studies) in more than 30 directions and programs: humanities and arts; exact sciences, mathematics and information technology; service; social sciences and entrepreneurship; social work and pedagogy. About 2000 students study at 4 faculties. The university has more than 20000 graduates.