Azərbaycan Universiteti məzunlarına karyera dəstəyi göstərir
Azərbaycan Universiteti Karyera Mərkəzi tərəfindən yuxarı kurs tələbələrinin karyeralarının planlaşdırılmasına məsləhət xidməti və istiqamət vermək,  onları iş dünyasına hazırlamaq, universitetin məzunlarının məşğulluq problemlərinin həll olunması məqsədilə təşkilati və maarifləndirmə tədbirləri həyata keçirilir, təlim və seminarlar, karyera günləri təşkil  olunur. Mərkəz eyni zamanda yerli iş bazarında mövcud vakansiyalar haqqında tələbə və məzunları məlumatlandırır və onları bilik və bacarıqlarına uyğun vakansiyalara yönləndirərək iş həyatına çıxışlarını dəstəkləyir.
Universitetin karyera planlama strategiyasına uyğun olaraq tələbə və məzunların potensialına uyğun işlə təmin olunmasına kömək göstərilməklə yanaşı, onlarla məzun universitetdə işlə təmin olunub, müəllim kimi fəaliyyət göstərir, struktur bölmələrdə müxtəlif vəzifələrdə çalışırlar.  Son olaraq universitetin Sosial iş ixtisası üzrə məzunu Aytən Əliyeva dünyanın nüfuzlu tədris və təlim şirkəti “Pearson”ın Azərbaycandakı nümayəndəsi, eyni zamanda Azərbaycan Universitetinin yerli tərəfdaşlarından olan  “Oxbridge Academy” ümumtəhsil mərkəzində köməkçi müəllim vəzifəsində işə başlayıb.
Daim öz üzərində işləyən, seçdiyi sahənin incəliklərini dərindən mənimsəmək istəyən, şəxsi inkişaf üçün ən doğru zamanın tələbəlik illəri olduğuna inanan, bacarığı və savadı ilə seçilən tələbələrdən olan Aytən Əliyeva "Lineause-Palme" layihəsi çərçivəsində 2013/2014 tədris ilinin hər iki semestrini İsveç Krallığının Lund Universitetində oxuyub.
İşə qəbul prosesinin bütün mərhələlərini uğurla adlayan məzunumuzu təbrik edir, iş həyatında uğurlar arzulayırıq!

Azerbaijan University Career Center provides advisory services and career guidance to senior students' career planning, prepare them for the business world. Organizational and awareness-raising activities are being carried out to address employment problems of the university graduates, and trainings, workshops, career days are organized. The Center also informs the students and graduates of existing vacancies in the local job market and supports them in their work life by referring them to job vacancies.
Along with the University's career planning strategy, the graduates are employed at the university, work as a teacher, as well as work in various positions of the structural units.  Ayten Alieva, a graduate of social work speciality, began her career as an assistant teacher at “Oxbridge Academy”, represetative of the world's leading educational and training company Pearson in Azerbaijan, as well as one of the local partners of Azerbaijan University.
Being one of the  selected students for her abilities and skills Ayten Aliyeva always works on improving herself, wishes to deeply absorb the subtleties of the chosen field, believes that the most accurate time for personal development is the years of studentship. She studied both semesters of the 2013/2014 academic year at Lund University, Sweden in the framework of the Lineage-Palme project.
We congratulate our graduate for completing all stages of the recruitment process successfully and wish her success in business life!