UEFA Avropa Liqasının final oyununun Bakıda keçirilməsi ilə əlaqədar yaradılmış Əməliyyat Qrupu tədbirə hazırlıq məqsədilə növbəti görüşünü Azərbaycan Universitetinin tələbə və müəllim heyəti ilə keçirib. 150-yə yaxın tələbənin iştirak etdiyi görüşdə Avropa Liqası ilə bağlı keçirilməsi planlaşdırılan tədbirlər haqqında təqdimat nümayiş olunub, ətraflı məlumat verilib.
Tədbirin təşkilati və UEFA ilə əlaqələndirmə işlərindən məsuliyyətli olan AFFA özünün könüllülük proqramını da təqdim edib. Tədbirdə iştirak edən tələbələrə 2019-cu il mayın 29-da Bakıda keçiriləcək UEFA Avropa Liqası final matçının təşkilində könüllü olmağın tələb və qaydaları haqqında məlumat verilib. Bildirilib ki, proqram çərçivəsində təşkilati məsələlər ilə bağlı təlimlər, təhsil-əyləncə kursları, xüsusi master-klasslar və başqa bu kimi tədbirlərin keçirilməsi planlaşdırılır.
Qeyd olunub ki, könüllülük proqramına qoşularaq şəxsi keyfiyyət və bacarıqlarını inkişaf etdirmək, beynəlxalq dostlar qazanmaq və futbol dünyasının bir hissəsi olmaq istəyənlər www.finalbaku2019.az/volunteer linkinə keçid edərək qeydiyyat formasını doldura bilər. Qeydiyyatdan keçənlər 2019-cu ilin fevral ayında müsahibəyə dəvət ediləcəklər.
Müsabiqədən keçən könüllülər üçün təlimlər aprel-may aylarında təşkil olunacaq. Təlimlər ümumi təlim (Oyunlar və müştəri xidmətləri barədə məlumatlar), rol təlimi (vəzifə barədə təlim) və məkan təlimi (könüllünün fəaliyyət göstərəcəyi obyekt barədə təlim) olmaqla əsasən 3 fərqli sahəni əhatə edəcək.
Könüllü olmaq istəyən tələbələr qeydiyyatla bağlı suallarını volunteer@affa.az  elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər. Könüllülük proqramı ilə bağlı ətraflı məlumat www.finalbaku2019.az  saytında yerləşdiriləcək.
Təqdimatı AFFA-nın şöbə müdiri, UEFA Avropa Liqası Final 2019-un Könüllü proqramının rəhbəri Yusif Vəliyev və ATV-nin idman proqramlarının aparıcısı Sənan Şəfizadə aparıb.

The Operation Group, established in connection with the UEFA Europe League final match in Baku, held the next meeting with the students and teachers of Azerbaijan University.  A presentation was displayed in the meeting attended by nearly 150 students and detailed information was given on the planned events of the European League.
AFFA, which is responsible for organizing the event and coordinating UEFA, presented its volunteer program as well. Students participating in the event were informed about the requirements and rules of volunteering in the UEFA Europe League final match in Baku on May 29, 2019.
It was noted that trainings on organizational issues, educational and entertainment courses, special master classes and other similar events are planned within the framework of the program.
It was noted that those, who want to join the volunteer program should fill in the registration form by linking to www.finalbaku2019.az/volunteer and by this way will be able to develop their personal qualities and skills, earn international friends and become part of the football world.   The registered applicants will be invited to the interview in February 2019.
Trainings for volunteers, passing the competition will be held in April-May. Trainings will cover 3 different areas, including general training (Games and customer service information), role training (task training), and space training (training on volunteering facilities).
Students who want to be volunteers can send their registration questions tovolunteer@affa.az  . Detailed information about the volunteer program will be posted on www.finalbaku2019.az
The presentation was hosted by AFFA Division Manager, Head of the UEFA Champions League 2019 Volunteer Program, Yusif Valiyev and commentator of ATV sports programs Sanan Shafizade.