Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş şeir müsabiqəsi keçirilib
Azərbaycan Universitetinin Humanitar fənlər fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti tərəfindən 9 noyabr – Dövlət Bayrağı Gününə həsr olunmuş şeir müsabiqəsi keçirilib. Müsabiqədə bütün fakültə və ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələr bayrağı tərənnüm edən şeirlər səsləndiriblər.
Müsabiqə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilməsi ilə başlayıb. Azərbaycan dili və ədəbiyyat kafedrasının müdiri Ülviyyə Rəhimova tədbirin mahiyyəti haqqında məlumat verib. Elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Əli Həsənov, Humanitar fənlər fakültəsinin dekanı Səfər Məmmədov tələbələrin təşəbbüslərinin rəhbərlik tərəfindən dəstəkləndiyini və yüksək qiymətləndirildiyini qeyd ediblər. Çıxışlarda bildirilib ki, Azərbaycan xalqının keçdiyi tarixi yolla sıx bağlı olan Azərbaycan bayrağı dövlət rəmzi kimi 100 il bundan əvvəl Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti Hökumətinin 9 noyabr 1918-ci il tarixli iclasında qəbul olunub. Bir neçə gün sonra isə 1988-ci ildə Xalq Hərəkatının başlanması ilə bayrağımızın meydanlarda yenidən dalğalanmasının 30-cu ildönümü qeyd olunacaq.
Tədbir tələbələrin ifaları ilə davam edib.
Müsabiqənin qalibləri Əli Həsənov, Səfər Məmmədov, Ülviyyə Rəhimova, Yusif Novruzov və Hüseyn Hüseynlidən ibarət münsiflər heyəti tərəfindən müəyyənləşdirilib.
Günel İsaxanova (Sosial iş, IV kurs)  I yerə, Aytəkin Kərimova (Filologiya, I kurs) II yerə, Cahid Mustafayev (Tarix, III kurs ) isə III yerə layiq görülüblər.

The Poetry Contest dedicated to the Day of State Flag was held at Azerbaijan University
The Student Scientific Society of the Faculty of Humanities of Azerbaijan University hosted a poetry competition dedicated to the 9th of November - Day of State Flag. In the competition, students studying in all majors and specialties recited poetries about the flag.
The competition started with the National Anthem of the Republic of Azerbaijan. Ulviyya Rahimova, the head of the Department of Azerbaijani Language and Literature, spoke about the essence of the event. The vice-rector for Scientific Affairs Yusif Gasimov, the dean of the School of Business and Economics Ali Hasanov, the dean of the School of Humanities Safar Mammadov noted that the students' initiatives are supported and appreciated by the leadership. It was noted in the speeches that the Azerbaijani flag, closely connected with the historical way passed by the people of Azerbaijan, was adopted 100 years ago at the meeting of the Democratic Republic of Azerbaijan on 9 November 1918. A few days later, in 1988,  with the commencement of the People's Movement will be celebrated the 30th anniversary of the rebound of our flag.
The winners of the competition were determined by a jury consisting of Ali Hasanov, Safar Mammadov, Ulviyya Rahimova, Yusif Novruzov və Huseyn Huseynli.