Azərbaycan Universitetində elmi fəaliyyətin dəyərləndirilməsinə dair iclas keçirilib
Azərbaycan Universitetində elmi fəaliyyətin və kafedralarda yerinə yetirilmiş elmi-tədqiqat işlərinin dəyərləndirilməsinə həsr olunmuş iclas keçirilib. Elm şöbəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən iclasda elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov, rektorun müşaviri, magistratura və doktorantura şöbəsinin müdiri Nüşabə Quliyeva, fakültə dekanları və kafedra müdirləri iştirak edib.
Tədbirdə Nazirlər Kabinetinin  qərarı ilə ötən il dekabrın 29-da tədqiqatyönümlü universitet statusu almaq üçün tələb olunan meyarların təsdiq olunduğu diqqətə çatdırılıb və aradan keçən vaxt ərzində Azərbaycan Universitetində bu istiqamətdə görülən işlər haqqında məlumat verilib.  Bildirilib ki, tədqiqatyönümlü ali təhsil müəssisəsi statusu almaq yolunda aparılmış səmərəli işlər ilkin nəticələrini verir.
İclasda iştirakçılara universitet əməkdaşlarının 2018-ci il üçün elmi hesabatlarının verilməsi qaydasındakı yeniliklər, elmi-pedaqoji fəaliyyətin dəyərləndirilməsi mexanizmləri və meyarları haqqında məlumat da çatdırılıb.
İclas universitetdə elmi fəaliyyətin təşklinə dair müzakirələrlə davam edib. Elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımov və elm şöbəsinin müdiri Lətifə Ağamalıyeva iştirakçıların mövzu ilə bağlı suallarını cavablandırıb, təkliflərini dinləyiblər.

A meeting on evaluation of scientific activity was held at Azerbaijan University
A meeting on scientific activity and evaluation of scientific works carried out in the departments was conducted at Azerbaijan University. The Vice-Rector for Science Yusif Gasimov, the Rector's Advisor, the Head of the Master and Doctorate Department Nushaba Guliyeva, faculty deans and head of departments participated at the meeting - organized by the Department of Science.
At the event, it was noted that Azerbaijan University carried out a lot work on the direction of the Cabinet of Ministers, December, 29th, 2017 regulations which was required approving criteria for getting research-oriented university status. It was marked that the essentially primary results of the effective work on the acquisition of the status of research-oriented higher education institution are proved.
The participants were also informed about innovations in scientific reports of university staff, mechanisms and criteria for evaluating scientific and pedagogical activity for 2018.
The meeting continued with the discussion on the organization of scientific activities of the university. Vice-rector for Science Yusif Gasimov and Head of Science Department Latifa Aghamaliyeva answered the questions of the participants and listened to their suggestions.