Azərbaycan Universitetində “Könüllülər ili” tədbirlər planı icra olunacaq
Prezident İlham Əliyevin 2020-ci ilin Azərbaycan Respublikasında “Könüllülər ili”  elan edilməsi haqqında sərəncamına uyğun olaraq Azərbaycan Universitetinin “Könüllülər ili” üçün nəzərdə tutulmuş tədbirlər planı təsdiq olunub.
Fəaliyyət planına uyğun olaraq il ərzində  könüllü fəaliyyətin təşviqi istiqamətində müxtəliftipli layihələr həyata keçiriləcək, tədbir və görüşlər, bilik və idman yarışları təşkil olunacaq. Könüllü tələbələrin təşəbbüslərinin dəstəklənməsi və stimullaşdırılması məqsədilə müvafiq tədbirlər görüləcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 30 dekabr 2019-cu il tarixli “Könüllülər ili” haqqında Sərəncamı gənclərin fərdi inkişafına təkan vermək, onlarda sosial məsuliyyət hissini artırmaq, gəncliyin potensialından xalqın rifahı və ölkəmizin dayanıqlı inkişafı üçün səmərəli istifadə etmək məqsədini daşıyır.

The “Year of Volunteers” action plan will be implemented at Azerbaijan University
The action plan of Azerbaijan University for the "Year of Volunteers" was approved in accordance with the decree of President Ilham Aliyev on declaring 2020 the "Year of Volunteers" in the Republic of Azerbaijan.
According to the action plan, various projects, events and meetings, knowledge and sports competitions will be organized during the year in order to promote volunteerism. Appropriate measures will be taken to support and encourage volunteer students’ initiatives.
It should be noted that the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 30, 2019 on the "Year of Volunteers" aims to promote the personal development of young people, to increase their sense of social responsibility, and effectively use the potential of youth for the welfare of the people and sustainable development of our country.