Azərbaycan Universitetində “Life-changing English” adlı təlim keçirilib
Azərbaycan Universiteti Xarici dillər kafedrasının və “Fred's English” Beynəlxalq İngilis dili Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə “Life-changing English” adlı təlim keçirilib. Təlim Firdovsi Kərimovun təqdimatında tərcümə və Filologiya (ingilis dili) ixtisaslarında təhsil alan tələbələr üçün Microsoft Teams platforması üzərindən təşkil olunub.
Firdovsi Kərimov tələbələrə dil biliklərinin əldə olunması yolları, danışıq klublarının fəaliyyəti haqqında məlumat verib. İngilis dilini beynəlxalq səviyyədə təsdiq edən TOEFL və IELTS proqramlarının vacibliyini vurğulayıb. Bildirib ki, hər bir insanın həyatda uğur qazanmasında xarici dil vacib rol oynaya bilər.
Qonaq Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin davam etdiyi dövrdə Azərbaycan həqiqətlərini dünyaya məmnuniyyətlə çatdırdığını bildirib və tələbələrə bu istiqamətdə öz tövsiyyələrini verib.
Təlimdə beynəlxalq səviyyədə uğur qazanmaq və Azərbaycanı dünyada təmsil etmək üçün ingilis dili biliklərinın üstünlükləri müzakirə olunub.

Life-changing English training was held at Azerbaijan University
The training entitled “ Life-changing English” was organized by the Department of Foreign Languages of Azerbaijan University and Fred's English International English Language Center. The training was organized by Firdovsi Karimov on the Microsoft Teams platform for students majoring in translation and philology (English).
Firdovsi Karimov informed the students about the ways to acquire language skills and the activities of conversation clubs. He stressed the importance of the TOEFL and IELTS programs, which confirm the English language at the international level. He said that a foreign language can play an important role in the success of any person in life.
The guest said he was pleased to convey the truth about Azerbaijan to the world during the Nagorno-Karabakh conflict and gave his recommendations to students.
The training discussed the benefits of English language skills to succeed at the international level and represent Azerbaijan in the world.