Azərbaycan Universitetində ənənəvi rektor-tələbə görüşlərinə start verildi
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyevanın tələbələrlə ənənəvi görüşləri başlayıb. Rektor-tələbə görüşlərində II, III, IV kurs tələbələri, fakültə dekanları və tyutorlar iştirak edir.
Görüşlərin məqsədi tələbələrlə bilavasitə ünsiyyət qurmaq, onların fərdi problemlərindən xəbərdar olmaq və təkliflərini dinləməkdir.
Səadət Əliyeva rektor–tələbə görüşlərinə keçən il start verildiyini xatırladıb və tələbələrlə birbaşa ünsiyyətdə olmaqdan məmnuniyyətini ifadə edib. Rektor tələbələri maraqlandıran sualları cavablandıraraq qeyd edilən təkliflərin dəyərləndirilməsi üçün tapşırıqlar verib.
Görüşlərdə diqqətə çatdırılıb ki, tələbələrin peşəkar mütəxəssis kimi yetişmələrində müasir çağırış və tələblərə cavab verən bilik və bacarıqlara yiyələnməklə yanaşı universitetin ictimai həyatında səmərəli fəaliyyət göstərmək də olduqca əhəmiyyət daşıyır.
Tələbələr universitet rəhbərliyinə onlarla görüşə vaxt ayrıldığı, göstərilən diqqət və səmimi dialoqa görə təşəkkür edib, artıq ənənəviləşən rektor-tələbə görüşlərinin onlar üçün stimul və motivasiya mənbəyi olduğunu bildiriblər.

Traditional rector- student meetings have started at Azerbaijan University
The rector of Azerbaijan University S. Aliyeva’s traditional assembly has commenced. I, II, III year students, the faculty deans, and the tutors participate in these meetings.
The aim of the meetings is to have direct intercourse with the students, to be aware of their individual problems and listen to their offers.
Expressing her satisfaction having such kind of meetings, S.Aliyeva mentioned that meetings had begun only the previous year. Responding the questions that were asked by the students, the rector gave some instructions in order to estimate their offers.
The importance of bringing up the students, not only as the professionals but also as productive participants in social life of the university was emphasized in this meeting.
The students expressed their gratitude to the rector for the sincere dialogue and paid attention for arranging the meeting. They also notified that the regular meetings that are held by the rector are the source of their motivation.