Azərbaycan Universitetində şahmat və dama üzrə bahar turnirinin ikincisi keçirilib
Azərbaycan Universitetində “Şahmat və Dama üzrə Bahar Turniri” keçirilib. Bu il ikincisi keçirilən turnirdə bütün fakültə və kurslar üzrə şahmat və damaya marağı olan tələbələrlər yanaşı universitetin müəllim və inzibati heyəti də iştirak edib. Turnirin nəticələrinə əsasən I, II və III yeri tutanlara diplom, yarışın birincilərinə isə kubok təqdim olunub.
Maraqlı və gərgin anlarla yadda qalan turnurdə tələbələr arasında Vüqar Məmmədov şahmat üzrə, Kənan Xələfov isə dama üzrə qalib olub. İlqar İskəndərov isə hər iki turnir üzrə ikinciliyi əldə edib. Müəllim və inzibati heyət arasındakı turnirə isə sabah yekun vurulacaq.
Tələbələr arasında şahmat turnirinin qalibləri:
• I yer – Vüqar Məmmədov, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsi (Maliyyə, III kurs)
• II yer – İlqar İskəndərov, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsi (Menecment, IV kurs)
• III yer – Rövşən Saatov, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsi (Maliyyə, I kurs)
Tələbələr arasında dama turnirinin qalibləri:
• I yer – Kənan Xələfov, Sosial iş fakültəsi (Sosial iş, IV kurs)
• III yer – Azad Bağırzadə, Biznes və iqtisadiyyat fakültəsi (Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi, II kurs)

“2nd Spring Tournament of Chess and Checkers” was held at Azerbaijan University
“Spring Tournament of Chess and Checkers” was held at Azeraijan University. Being held for the second time, the students from all Schools and courses as well as the teachers and  administrative staff who are interested in chess and checkers  have taken part in the tournament. According to the results of the tournament, the first, second and third place winners have been awarded the diploma, the winners of the competition  have been awarded the Cup.
In the tournament  Vugar Mammadov became the winner in chess, but Kenan Khalafov became in checkers.  Ilgar Iskenderov got the second place in both games. The tournament held among the teachers and administrative staff will finish tomorrow.
The winners of Chess:
• 1st place- Vugar Mammadov, The School of Business and Economics (Finance, 3rd  course)
• 2nd place – Ilgar Iskenderov, The School of Business and Economics (Management, 4th course)
• 3rd place – Rovshen Saatov, The School of Business and Economics (Finance, 1st course)
Winners of Checkers Tournament:
• 1st place –Kenan Khalafov, The School of Social work (Social work, 4th course)
• 2nd place –Ilgar Iskenderov, The School of Business and Economics (Management, 4th course)
• 3rd place – Azad Bagirzadeh, The School of Business and Economics (State and Municipal Management, 2nd course)