Azərbaycan Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü münasibətilə anım tədbiri keçirilib.
Tədbir iştirakçıları səhər saatlarında Fəxri Xiyabanı ziyarət edərək ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarı önünə gül dəstələri qoyublar.  Universitetin tədris binasının foyesində ümummilli liderin büstü önünə əklil qoyulub, xatirəsi ehtiramla yad edilib.
Universitetin tədris binasında keçirilən anım tədbirində universitet rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti, inzibati heyət və tələbələr iştirak edib.
Tədbirdə ümummilli liderin hakimiyyətinin hər iki dövründə Azərbaycanın iqtisadi, sosial və mədəni tərəqqisi, dövlət quruculuğu, müstəqilliyin qorunub saxlanması və möhkəmləndirilməsi, dövlətimizin beynəlxalq nüfuzunun gücləndirilməsi sahəsində gördüyü işlərə nəzər salınıb. Qeyd olunub ki, müasir və müstəqil Azərbaycan ümummilli lider Heydər Əliyevin ən böyük əsəridir. Azərbaycanın ən yeni tarixinin uğurları və inkişafı onun adı ilə birbaşa bağlıdır.
Tədbirin qonağı, tanınmış jurnalist, “İstanbuldan salamlar” verilişinin aparıcısı, uzun müddət ümummilli liderin yaxın əhatəsində olan, ondan çoxsaylı müsahibələr götürən  professor Etibar Babayev  Heydər Əliyevlə bağlı xatirələrini tədbir iştirakçıları ilə bölüşüb.
Sonda tədbir iştirakçıları üçün Etibar Babayevin ümummilli liderə həsr olunmuş “Zirvə” adlı müəllif proqramı nümayiş olunub.

Azerbaijan University organised an event commemorating the 96th birthday anniversary of our national leader,  Heydar Aliyev.
Firstly, participants visited the Alley of Honor to honour the memory of the national leader Heydar Aliyev, they placed flowers at his grave in the morning. To honour the memory of our national leader, a wreath was also laid at his bust in the hall of the University.
University’s chief of staff, the faculty, administrative staff, and students participated in the commemorative event held in the university.
The work done by Heydar Aliyev in the fields of socio-economic and cultural development, to protect and strengthen state-building and independence, and to improve the reputation of our country in the international arena were highlighted at the event. It was noted that contemporary and independent Azerbaijan is the greatest masterpiece of national leader Heydar Aliyev. The current successes and development of Azerbaijan are directly attributed to him.
Professor Etibar Babayev, guest of the event, a well-known journalist, and presenter of “Istanbuldan salamlar’ television programme, worked with the national leader for many years, and interviewed him on numerous occasions, shared his memories of Heydar Aliyev with participants.
At the end, Etibar Babayev’s programme named “Zirve”, which is dedicated to the national leader,  was shown.