Azərbaycan Universitetinin rektoru Misir Mədəniyyət Mərkəzinin qonağı olub
Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva  Misir Ərəb Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin nəzdindəki Mədəniyyət və Təhsil Əlaqələri Mərkəzinin qonağı olub. Görüşdə mərkəz ilə Azərbaycan Universiteti arasında birgə tədbir və təhsil layihələrinin həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Mərkəzin müdiri Əhməd Sami Elaydi rəhbərlik etdiyi qurumun yaranma tarixi və Azərbaycandakı fəaliyyəti haqqında məlumat verib. Qeyd olunub ki, mərkəz 20 ildir ki, fəaliyyət göstərir və iki ölkə arasında elm, təhsil və mədəni əlaqələrin genişləndirilməsində böyük rol oynayır.
Rektor Səadət Əliyeva bildirib ki, rəhbərlik etdiyi ali təhsil müəssisəsi  çoxşaxəli beynəlxalq əlaqələrin qurulmasına və genişləndirilməsinə əhəmiyyət verir, müəllim və tələbə mübadiləsi aparır və birgə layihələr həyata keçirir. Rektor mərkəzin rəhbərinə və kollektivinə Misir və Azərbaycan arasında dostluq əlaqələrinin inkişafına verdiyi töhfələrə görə təşəkkür edib.
Əhməd Sami Elaydi daha sonra universitet heyətini mərkəzin konfrans zalı, dərs otaqları, kitabxanası və səyyar sərgi materialları ilə tanış edib. Qeyd olunub ki, mərkəzin kitabxana fondunda ərəb, azərbaycan və ingilis dillərində 10 mindən çox kitab toplanıb. Kitablar elektron kataloqlaşdırılıb və tələbələrin istifadəsinə verilib.

The rector of Azerbaijan University visited Egyptian Cultural Center
The rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva was the guest of the Egyptian Center for Cultural and Educational Relations within the Embassy of the Arab Republic of Egypt to Azerbaijan. Implementation of joint events and educational projects between the Center and Azerbaijan University was discussed in the meeting.
The head of the Center Ahmed Sami Elaydi gave information about the history of the organization and its activities in Azerbaijan. It was noted that the center has been operating for 20 years and plays an important role in the improvement of scientific, educational and cultural relations between the two countries.
Rector Saadat Aliyeva noted that the university she leads attaches great importance to establishing and expanding multidimensional international relations, conducts teacher and student exchange and implements joint projects. The rector thanked the head and the staff of the center for their contribution to the development of friendly relations between Egypt and Azerbaijan.
Later, Ahmed Sami Elaydi introduced the conference hall, auditoriums, library and mobile exhibition materials to the university staff. It was noted that more than 10,000 books were collected in the library fund of the center in Arabic, Azerbaijani and English languages. Books have been e-cataloged and were given into the usage of the students.