Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyeva medalla təltif olunub
Təhsil naziri Ceyhun Bayramov Azərbaycan Universitetinin rektoru Səadət Əliyevanı yubiley medalı ilə təltif edib. Nazir Səadət Əliyevanın “Bakı Dövlət Universitetinin 100 illiyi (1919-2019) Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı” ilə təltif edilməsi barədə əmr imzalayıb.
Qeyd edək ki, yubiley medalı Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il 22 oktyabr tarixli Qanunu ilə təsdiq edilib. Yubiley medalı ilə elm və təhsil sahələrində yüksək nailiyyətlər əldə etmiş, bu sahələrin inkişafına xüsusi töhfə vermiş, sosial-mədəni inkişafda fəal iştirak etmiş şəxslər təltif edilirlər.

Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyeva was awarded
The Minister of Education Jeyhun Bayramov awarded Rector of Azerbaijan University Saadat Aliyev with a jubilee medal. Minister issued a decree awarding Saadat Aliyev with " the anniversary medal of the Republic of Azerbaijan on 100th anniversary of Baku State University (1919-2019)".
It should be noted that the anniversary medal was approved by the Law of the Republic of Azerbaijan dated October 22, 2019. Besides taking an active part in the socio-cultural development, people who have made outstanding achievements in science and education, and a significant contribution to the development of these areas as well are awarded by the Jubilee Medal.