Azərbaycan Universitetində “Azad Mirzəcanzadə İnkişaf Proqramı”nın təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Universitetində “Azad Mirzəcanzadə İnkişaf Proqramı”nın üçüncü dalğasının təqdimatı təşkil olunub. Tədbirdə proqramın layihə meneceri İradə Zeynalova təqdimatla çıxış edib, proqram haqqında tələbələrə ətraflı məlumat verib. İradə Zeynalova bildirib ki, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü olmuş professor Azad Mirzəcanzadənin adını daşıyan və 2023-cü ildən həyata keçirilən proqramın məqsədi ölkənin insan kapitalını inkişaf etdirmək, gənc nəslin innovativ düşüncə, sosial məsuliyyət hissinə, elmi yanaşmaya əsaslanan fərdi və peşəkar inkişafına dəstək göstərməkdir.
Qonaq tələbələrə layihənin istiqamətləri, icra mərhələləri, qeydiyyat və seçim prosesi, mentorluq sistemi, təlim modulları və qalibləri gözləyən inkişaf imkanları haqqında da geniş məlumat təqdim edib, tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Qeyd edək ki, proqram, liderlik bacarıqlarının, innovativ düşüncə tərzinin və layihə yanaşmasının inkişafına yönəlmiş unikal təşəbbüs olaraq, ölkənin müxtəlif bölgələrindən istedadlı gəncləri və mütəxəssisləri bir araya gətirir.

Presentation of the “Azad Mirzajanzada Development Program” held at Azerbaijan Universit
Azerbaijan University hosted a presentation of the third wave of the “Azad Mirzajanzada Development Program”. At the event, the Program’s Project Manager, Irada Zeynalova, delivered a detailed presentation and thoroughly informed students about the initiative. Irada Zeynalova noted that the program, named after Prof. Azad Mirzajanzada, a full member of the National Academy of Sciences of Azerbaijan, and implemented since 2023, aims to develop the country’s human capital and support the personal and professional growth of the young generation based on innovative thinking, a sense of social responsibility, and a scientific approach.
The guest speaker also provided students with extensive information about the program’s focus areas, implementation stages, registration and selection process, mentoring system, training modules, and the development opportunities available to the winners. She also answered students’ questions.
It should be noted that the program, as a unique initiative aimed at fostering leadership skills, innovative thinking, and a project-based approach, brings together talented youth and specialists from various regions of the country.