V Avropa İqtisadi Konqresi Azərbaycan Universitetində keçiriləcək
15-17 noyabr tarixlərində Türkiyənin Kocaeli şəhərində keçirilən və Azərbaycan Universitetinin həmtəşkilatçısı olduğu IV Avropa İqtisadi Konqresi uğurla başa çatıb. Beynəlxalq tədbirin digər təşkilatçıları Kocaeli Universiteti və Polşanın WSB Universitetidir.
IV Avropa İqtisadi Konqresində 16 ölkədən 130 tədqiqatçı iştirak edib. Tədbirdə müasir iqtisadiyyatın aktual problemlərinə həsr edilmiş 80 məruzə dinlənilib və bu istiqamətdə təşkil edilən sessiyalarda müzakirələr aparılıb.
Nüfuzlu beynəlxalq tədbirdə Azərbaycan Universitetini Elmi işlər üzrə prorektor, professor Yusif Qasımovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib.
Azərbaycan Universiteti ilə Kocaeli Universiteti arasında aparılan müzakirələrin nəticəsi olaraq V Avropa İqtisadi Konqresinin (ECOEI V) 25-27 aprel 2019-cu il tarixlərində Azərbaycan Universitetində keçirilməsi qərara alınıb.  Bu barədə konqresin rəsmi https://ecoei.org/ veb səhifəsində məlumat yerləşdirilib.

Azerbaijan University will host the V European Economic Congress
The 4th European Economic Congress, held in Kocaeli, Turkey, co-organized by Azerbaijan University has succesfully been completed. Organizers of the intrnational event were Kocaeli University and WSB University in Poland.
130 researchers from 16 countries attended the 4th European Economic Congress held on November 15-17. 80 lectures on actual problems of modern economy were listened and discussions were held in this direction
Azerbaijan University was represented by the delegation led by Vice-Rector for Scientific Affairs, Professor Yusif Gasimov in the prestigious international event.
As a result of discussions between Azerbaijan University and Kocaeli University, it was decided to hold the 5th European Economic Congress (ECOEI V) at Azerbaijan University on 25-27 April 2019. This information is posted on the official website of the congress: https://ecoei.org/
We invite all researchers and scientists to participate in the event and present their scientific results.