Azərbaycan Universitetində Sosial işin təşkili kafedrasının tərkibində fəaliyyət göstərən “Empatiya” klubunun 2022-ci il üzrə hesabat iclası keçirilib. İclasda klubun sədri, Sosial iş ixtisası üzrə IV kurs tələbəsi Məhəmməd Ələkbərov klubun il ərzində keçirdiyi təlimlər haqqında məlumat verib. Sədr qeyd edib ki, təlimlər Sosial iş tələbələri üçün  aktual olan mövzulara həsr olunub, onların peşəkar inkişafına və sosial bacarıqlarının artırılmasına istiqamətlənib.
Klub tərəfindən 2022-ci ildə keçirilən ilk təlim “Motivasiyanı necə təşkil etməli” mövzusuna həsr olunub. Təlimin moderatoru klubun sədri  Məhəmməd Ələkbərov olub. Daha sonra klubun fasiltatorları Nəzrin Rzayeva  tərəfindən “Könüllülük fəaliyyəti haqqında ümumi məlumat”,  Cəsur Mədətzadə tərəfindən “Liderlik Anlayışı”, Solmaz Abbaslı tərəfindən “Şəxsiyyətin psixoloji travması zamanı psixososial yardım”, Gülay Alxanlı  tərəfindən “Bədən dili və insan psixologiyası”, Mehriban Rızayeva  tərəfindən “Mental sağlamlıq”, Mədinə Rəhimova tərəfindən “CV-nin tərtibi qaydaları”,  Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının “Sağlamlıq üçün həmrəylik təşəbbüsü” layihəsində sosial işçi kimi fəaliyyət göstərən Elvin Abdullayev tərəfindən “Psixiatriya sahəsində sosial iş” təlimləri təşkil olunub.
Son təlim isə motivasiya məqsədi daşıyıb.  Emin Məmmədovun apardığı təlim  “Bir Addım at!” mövzusunda  olub.
Məhəmməd Ələkbərov klubun növbəti fəaliyyət dövründə də məhsuldar fəaliyyət göstərəcəyinə inandığını qeyd edib və yeni seçiləcək sədrə uğurlar arzulayıb.

Annual Report meeting of Empathy Club was held
The reporting meeting for 2022 of the Empathy Club, operating as part of the Department of Organization of Social Work, was held at Azerbaijan University. At the meeting, the chairman of the Club, a fourth-year student majoring in Social Work, Mahammad Alakbarov, spoke about the trainings held by the Club during the year. The сhairman noted that the trainings are devoted to topics relevant to the Social Work students, aimed at their professional development and improvement their social skills.
The first training held by the Club in 2022 was devoted to the topic “How to organize motivation”. Moderator of the training was the chairman of the Club, Mahammad Alakbarov. Later, the Club facilitators organized trainings on such topics as “General information on volunteering” by Nazrin Rzayeva, “Leadership concept” by Casur Madatzade, “Psychosocial assistance for psychological trauma of personality” by Solmaz Abbasli, “Body language and human psychology” by Gulay Alkhanli, “Mental health” by Mehriban Rizayeva, “CV compilation rules” by Medina Rahimova, and “Social work in the field of Psychiatry” by Elvin Abdullayev, acting as a social worker in the “Solidarity initiative for health” project of the World Health Organization.
And the last training was aimed at motivation. Emin Mammadov's training was about “Take a Step!”.
Mahammad Alakbarov expressed confidence that the Club will continue its work productively in the next period, and wished success to the newly elected chairman.