“Könüllü” Tələbə Təqaüd proqramının bağlanış mərasimi keçirilib. YARAT Müasir İncəsənət Məkanında keçirilən mərasimdə proqramın qaliblərinə təqaüd kartları  təqdim olunub.
Tədbirdə gənclər və idman nazirinin müavini İntiqam Babayev, Milli Məclisin Gənclər və idman komitəsinin sədri Fuad Muradov, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev və digər rəsmilər iştirak ediblər.
Tədbirdə qeyd olunub ki, “Könüllü” Tələbə təqaüd proqramı “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramın 5.7.5-ci bəndinə müvafiq olaraq gənclər arasında könüllülük fəaliyyətinin daha geniş təşviqi və ictimai dəstəyin ifadə edilməsi məqsədi ilə 20 oktyabr 2017-ci il tarixində elan edilib.
“Könüllü” Tələbə Təqaüd Proqramının büdcəsi Azərbaycan Universitetinin məzunu, dosent Nadir Adilov tərəfindən yazılan, Azərbaycan Universiteti Elmi Şurasının rəyi ilə nəşr edilən “Gəncsən? Başla!” gənclər üçün şəxsi inkişaf kitabının satışından əldə edilən vəsait hesabına, müəllifin şəxsi və könüllü təşəbbüsü ilə formalaşıb. Təqaüd fondunun ümumi miqdarı 3000 manat təşkil edir.
Azərbaycan Universitetinin, ASAN Könüllüləri Təşkilatının, “Azərbaycan Universitetləri” təhsil-facebook səhifəsinin təşəbbüsü və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin “Bir” Tələbə Könüllü Proqramının dəstəyi ilə ali məktəblərdə təhsil alan könüllü tələbələrin ideya və təşəbbüslərinin dəstəklənməsi məqsədi ilə keçirilən müsabiqəyə 15 yanvar 2017-ci il tarixinədək 58 müraciət daxil olub.
Müraciətlər müvafiq olaraq yaradılan komissiya tərəfindən dəyərləndirilərək 2 tələbə könüllünün hər birinə 500 manat məbləğində birdəfəlik təqaüd verilməsi qərara alınıb. Bununla yanaşı, tələbələrin mütəmadi olaraq ideyalarını təkmilləşdirməsi və könüllüllük fəaliyyətinə stimullaşdırılmasına dəstək məqsədi ilə 20 tələbə-könüllünün hər birinə 100 manat birdəfəlik pul mükafatı ayrılmasına qərar verilib.

Scholarship cards were presented to the Winners of the
The closing ceremony of "Volunteer" Student Scholarship Program was held. Winners of the program were awarded scholarship cards at the ceremony held at YARAT Contemporary Art Center.
Deputy Minister of Youth and Sports Intigam Babayev, Chairman of the Youth and Sports Committee Fuad Muradov, Deputy Chair of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev and other officials attended the event.
The "Volunteer" Student Scholarship Program was announced on October 20, 2017, in order to express a public support for the wider promotion of youth volunteerism in accordance with paragraph 5.7.5 of the State Program "Azerbaijani Youth in 2017-2021".
The budget of the "Voluntary" Student Scholarship Program was formed by the personal and voluntary initiative of the author at the expense of the proceeds from the sale of personal development book “Start if you are young!” for young people written by the graduate of Azerbaijan University, published according to the resolution of the Scientific Council of Azerbaijan University, assistant professor Nadir Adilov. The total amount of the scholarship fund is 3000 AZN.
58 applications were submitted till January 15, 2017 to the contest held for the purpose of supporting the progressive ideas and initiatives of volunteer students studying in higher education institutions at the initiative of the Azerbaijan University, ASAN Volunteers and the "Azerbaijan Universities" educational-Facebook page and with the support of the "Bir" Student Volunteer Program of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.
Appeals to the program were evaluated by the commission established accordingly and it was decided to grant a one-time scholarship of 500 AZN to each of the 2 volunteers. At the same time, it was decided to allocate a one-time monetary prize to each of the 20 student-volunteers to support their ideas and encourage volunteerism.