Magistratura tələbələrimiz payız semestrini İtaliyada oxuyacaqlar
Azərbaycan Universitetinin 2 tələbəsi – Elimxan Əliyev və Nigar Rəhimova 2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrində təhsillərini İtaliyanın Sapienza Universitetində davam etdirəcəklər. Tələbələr qeyd olunmuş tərəfdaş ali təhsil müəssisəsində “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində təhsil almaq hüququ əldə ediblər.
Elimxan Əliyev MBA (Maliyyə), Nigar Rəhimova isə Dilşünaslıq (İngilis dili) ixtisası üzrə magistratura birinci kurs tələbəsidir.
Qeyd edək ki, beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi və mübadilə prosesində iştirakın təhsilin mühüm tərkib hissəsi olduğuna inanan Azərbaycan Universiteti beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsinə xüsusi əhəmiyyət verir və tələbələrin  xaricdə təhsil almaları üçün təşəbbüslər irəli sürür. Tələbələrə və akademik heyətə Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi “Erasmus+”, Alman Akademik Mübadilə Xidməti (DAAD) və  Türkiyə Respublikasının maliyyələşdirdiyi “Mevlana” proqramı üzrə Avropa və Türkiyənin tərəfdaş ali təhsil müəssisələrində tələbə və müəllim mübadiləsi imkanları təklif olunur.

Our master`s students will study the fall semester in Italy
Elimkhan Aliyev and Nigar Rahimova- two students of Azerbaijan University will continue their education in the autumn semester of 2021/2022 academic year at Sapienza University in Italy.
Students have the right to study at the partner university under the Erasmus + exchange program.
Elimkhan Aliyev is an MBA (Finance) and Nigar Rahimova is a first-year master's student in Linguistics (English).
It should be noted that Azerbaijan University, which believes that the study of international experience and participation in the exchange process is an important part of education, attaches special importance to the expansion of international relations and puts forward initiatives for students to study abroad.
Students and faculty are offered student and teacher exchange opportunities at European and Turkish-funded Erasmus +, the German Academic Exchange Service (DAAD) and the Republic of Turkey's Mevlana program at partner universities in Europe and Turkey.