“Narkotik asılılığın formaları və klinik təzahürləri” mövzusunda açıq dərs təşkil olunub
Sosial işin təşkili kafedrasının müəllimi Təranə Mövsümovanın Həyat fəaliyyətinin müxtəlif sahələrində Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan II kurs magistratura tələbələri üçün “HİV, QİÇS və vərəm ilə yaşayan, narkotik istifadəçiləri ilə sosial iş“ fənni üzrə “Narkotik asılılığın formaları və klinik təzahürləri” mövzusunda açıq dərsi təşkil olunub.
Dərsdə müasir dünyamızın ən mühüm problemlərindən biri olan narkomaniyadan bəşəriyyətin hələ də əziyyət çəkməsindən bəhs olunub. Qeyd edilib ki, əvvəllər narkotikdən istifadə təhlükəsi bir neçə ölkə qarşısında dururdusa, artıq vətəndaşlarının narkotizasiyasının acı nəticələrini hiss etməyən ölkə tapmaq demək olar ki, mümkün deyil.
Bildirilib ki, vaxtilə bu problemə diqqət yetirilməməsi, ictimai təhlükəliliyinin lazımi dərəcədə qiymətləndirilməməsi nəticəsində narkomaniya yoluxucu xəstəlik kimi insanlar, xüsusən də gənclər arasında yayılaraq öz ərazisini genişləndirib və  yaşadığımız dünyanı dağıtmaq səviyyəsinə qədər gəlib çıxıb.
Daha sonra tələbələr narkomaniya haqqında öz araşdırmalarını və beynəlxalq təcrübədən bəhs edən faktları təqdim ediblər.

An open lesson on "Forms and clinical manifestations of drug addiction" was held
An open lesson on the topic "Forms and clinical manifestations of drug addiction", was held for the 2nd year undergraduate students majoring in social work in various fields of life, in the  subject "Social Work with drug abusers living with HIV, AIDS and TB," by the teacher of the Department of Social Work, Tarana Movsumova.­­­­
The course focused on the one of the most important problems of our modern world, the drug addiction is still being in a concern of humanity. It was noted that whereas previously several countries were facing with the threat of drug abuse, now it is almost impossible to find a country that does not take the bitter consequences of drug trafficking.
It has been reported that as a result of this problem and the insufficient assessment of the public danger, drug addiction has spread among people, especially youth, as a contagious disease expanding its territory reached the level of destruction the world where we live in.
Then the students presented their researches on drug addiction and the facts about international experience.