Siyasi elmlər kafedrasının müəllimləri ASAN xidmət mərkəzinin könüllülərinə təlim keçiblər
Azərbaycan Universitetinin Siyasi elmlər kafedrasının müdiri Elvin Talışinski və kafedranın müəllimi Rafiq İbrahimov 1 saylı ASAN xidmət mərkəzinin könüllüləri üçün “Tarixdə Heydər Əliyev - dahi şəxsiyyətin siyasi görüşləri” mövzusunda təlim keçiblər.
Elvin Talışinskinin məruzəsi ötən əsrin 90-cı illərinin əvvəllərində SSRİ kimi böyük bir imperiyanın dağılması nəticəsində yeni müstəqil dövlətlərin yaranması prosesi, Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin bərpa edilməsində ümummilli liderin rolu, xüsusilə 1990-cı ildə Moskvadakı çıxışı ilə xalqa verdiyi mesaj kimi mövzuları əhatə edib.
Rafiq İbrahimov isə iştirakçılara ulu öndərin Azərbaycan həqiqətlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasında apardığı fəaliyyət, xarici siyasət strategiyası və Azərbaycanın zəfər tarixi haqqında məlumat verib.

Lecturers of the Department of Political Sciences trained the volunteers of the ASAN service center
Head of the Department of Political Sciences of Azerbaijan University Elvin Talyshinski and lecturer of the Department Rafig Ibrahimov conducted training for volunteers of ASAN Service Center №1 on “Heydar Aliyev in history - political views of a genius”.
Elvin Talyshinski's report covered such topics as the process of formation of new independent states as a result of the collapse of such a great empire as the USSR in the early 90s of the last century, the role of the national leader in restoring the state independence of Azerbaijan, especially his message to the people with his speech in Moscow in 1990.
Rafig Ibrahimov informed the participants about the activities of the great leader in conveying the truths of Azerbaijan to the world community, his foreign policy strategy and the history of Azerbaijan's victory.
It should be noted that the training was organized within the framework of the “Year of Heydar Aliyev”.