"Tech-Tech Xanim" layihəsinin təqdimatı keçirilib
Azərbaycanda xanımların peşəkar və şəxsi inkişafına dəstək üçün yaradılan  “WoWoman” platformasının “Tech-Tech Xanim” layihəsinin Azərbaycan Universitetində təqdimatı keçirilib.  Təqdimat platformanın layihə meneceri Kəmalə İsmayılova tərəfindən aparılıb.
Universitetin xanım tələbələrinin iştirak etdiyi tədbirdə qeyd olunub ki, informasiya texnologiyaları sahəsinin sürətli inkişafına baxmayaraq, Azərbaycanda xanımların  İKT sahəsindəki payı xeyli azlıq təşkil edir. “Tech-Tech xanim” layihəsi məhz xanımların informasiya texnologiyaları üzrə bilik və bacarıqlarının artırılması üçün yaradılıb. Layihə xanımların İKT bacarıqlarını inkişaf etdirməklə onlara müasir iş mühitində tam dəstək olur.
Tədbirdə iştirakçılara “Tech-Tech Xanim” layihəsinin proqramı, layihə çərçivəsində təşkil olunan master-klass, qısa və uzun müddətli kurslar, təlimlər, təcrübə proqramları, “workshop” və yay məktəbi, həmçinin layihənin təlimçiləri və iştirak şərtləri haqqında məlumat verilib.

The students of Azerbaijan University get acquainted with the “Tech-Tech Khanim” project
The presentation on the “Tech-Tech Khanim” project of “WoWoman” platform, designed to support the professional and personal development of women in Azerbaijan, has been held at Azerbaijan University. The presentation was conducted by Kamala Ismayilova, a project manager of the platform.
In the event, attended by female students, it was noted that despite the rapid development of information technology, women are under-represented in ICT sector of Azerbaijan. The “Tech-Tech khanim” project was founded to improve women’s knowledge and skills on information and technology. The project provides women support with full in today's business environment by improving their ICT skills.
The participants were informed about the program of “Tech-Tech Khanim” project, short-term and long-term courses, trainings, intership programs, workshops and summer shcool, as well as the project trainers and the terms of the participation.