Filologiya tələbələri “Ulduz” jurnalında istehsalat təcrübəsinə başlayıblar
Azərbaycan Universitetinin Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı) və Filologiya (İngilis dili və ədəbiyyatı) ixtisasları üzrə təhsil alan sonuncu kurs tələbələri Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin “Ulduz” jurnalında istehsalat təcrübəsinə başlayıblar.
İstehsalat təcrübəsinin ilk günündə Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin Natəvan klubunda “Ulduz” jurnalı ilə Dünya Gənc Türk Yazarlar Birliyinin birgə təşkilatçılığı və təcrübəçi tələbələrin iştirakı ilə poeziya tədbiri keçirilib. Tədbirdə “Ulduz” jurnalının baş redaktoru Qulu Ağsəs, jurnalın şöbə redaktoru Taleh Mansur, Dünya Gənc Türk Yazarlar Birliyinin sədri İntiqam Yaşar, sədr müavini Ayşən Rəhim, Azərbaycan Universitetinin Tərcümə və filologiya kafedrasının müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Gülnar Rzayeva, kafedranın baş müəllimi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Xəyalə Cəfərova da iştirak edib.
Tədbirdə şairlər Taleh Mansur, İntiqam Yaşar və Ayşən Rəhim öz şeirlərini səsləndirib, yaradıcılıqları və Azərbaycan ədəbi mühiti haqqında tələbələrin suallarını cavablandırıblar.

Philology Students Begin their Internship at “Ulduz” Magazine
Final-year students of Azerbaijan University, specializing in Philology (Azerbaijani Language and Literature) and Philology (English Language and Literature), have begun their internship at the “Ulduz” magazine, published by the Union of Azerbaijani Writers.
On the first day of the internship, a poetic event was held at the Natavan Club of the Union of Azerbaijani Writers with the co-organization of “Ulduz” magazine and the World Union of Young Turkic Writers, with participation from the student interns. Head of the Department of translation and Philology of Azerbaijan University, PhD in Philology Gulnar Rzayeva, senior lecturer of the Department, PhD in Philology Khayala Jafarova, editor-in-chief of “Ulduz” magazine Gulu Agsas, department editor of the magazine Taleh Mansur, Chairman of the World Union of Young Turkic Writers Intigam Yashar and Deputy Chairman Ayshan Rahim also attended the event.
At the event, poets Taleh Mansur, Mstigam Yashar, and Ayshem Rahim recited their poems and answered students' questions about their work and the literary environment of Azerbaijan.